Ігор Мазепа пояснив, чому продає бурштиновий бізнес китайському інвестору

06 листопада 2024 р. 12:11

06 листопада 2024 р. 12:11


Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!

Ключові факти

  • «Ми дійсно продали цей актив», – підтвердив Мазепа . Він пояснив це потребою зосередитися на більших проєктах.
  • Concorde Capital також готує до продажу свій інший великий бурштиновий проєкт. «Це найбільший проєкт, він суттєво більший, ніж попередній карʼєр, який ми продали китайцям», – зазначив Мазепа. За даними Forbes, може йтися про компанію «Сонячне Ремесло», яка також видобуває бурштин в Рівненській області.
  • Крім бурштинового, підприємець планує позбутися низки активів в готельному бізнесі. «Вирішив концентруватися на речах більш суттєвих і більш матеріальних. Не розпорошувати енергію», – пояснив він.
  • За словами Мазепи, із угоди вдалося вийти в «плюсі» . Разом із партнером Юрієм Благодиром вони інвестували в «Центр «Сонячне ремесло» близько $5 млн. «Тому повернули свої гроші і заробили 2-3 рази», – додав він.

Контекст

У 2017-му Мазепа став співвласником компанії «Центр «Сонячне ремесло» , яку в 2007-му заснувала Галина Симха. До 2009 року вона вклала в розвідку родовища 5,5 млн грн. У 2017-му для розвитку бізнесу підприємниця вирішила залучити інвестора. Протягом пʼяти–шести років компанія планувала відпрацювати ділянку біля смт Володимирець Рівненської області, на якій залягає близько 40 т бурштину. У травні 2021 року підприємство почало видобуток.

Компанія є найбільшим приватним видобувачем бурштину в Україні. Торік «Центр «Сонячне ремесло» видобула 11 623,04 кг бурштину, поступившись лише КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради (14 667,27 кг), за даними профільного видання Nadra.info .

З 5 листопада 2024 року українська компанія Рена Йонгпенга «Люмос Плюс» стала одноосібним власником ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» .

З 2 листопада «Центр «Сонячне ремесло» очолив директор «Люмос Плюс» Федір Горбань.Закриття угоди й оновлення даних про кінцевого бенефіціарного власника очікується найближчими днями, повідомив виданню співрозмовник на ринку.

З минулого року Мазепа і Благодир контролюють ще одну бурштиновидобувну компанію зі схожою назвою – ТОВ «Сонячне ремесло» (раніше називалося ТОВ «Санкамян»). Третім учасником цього товариства є громадянин Китаю Ванг Чжикай.

За даними Держгеонадр, Україна посідає третє місце у світі після Польщі та Росії за розвіданими запасами бурштину – близько 1430,8 т. Більша частина покладів знаходиться у Волинській, Рівненській, Житомирській і Київській областях. За даними Міністерства екології за 2015 рік, щороку в Україні видобувається близько 120–300 т нелегального бурштину. Легальний видобуток у 2019 році становив 2,8 т. Законний видобуток – справа трудомістка: потрібно отримати ліцензію і необхідні дозвільні документи, узгодити бізнес-план у державних відомствах та інвестувати у видобуток. В основному легальний видобуток готові потягнути державні та комунальні підприємства.

Ігор Мазепа пояснив, чому продає бурштиновий бізнес китайському інвестору

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua