У Вірменії більше не буде коньяку - торгову марку змінять на вимогу ЄС

06 листопада 2024 р. 21:08

06 листопада 2024 р. 21:08


Вірменські виробники через деякий час відмовляться від використання назви «коньяк» у міцних напоях цього класу. Вони маркуватимуться як «бренді» або тією, яку їм дадуть виробники всередині країни. Найімовірніше, це буде назва «Вірменський бренді» (Armenian Brandy), зареєстрована як географічна назва торгової марки.

Про це на засіданні, присвяченому обговоренню бюджету, повідомив міністр економіки Вірменії Геворг Папоян, передає Armenpress .

Це буде зроблено відповідно до вимог ЄС і згідно з ратифікованою Вірменією 2021 року угодою, в якій Вірменія зобов'язалася відмовитися від слова «коньяк» в алкогольній продукції.

Незабаром у Вірменії розпочнеться процес плавного та ефективного призупинення використання вірменськими виробниками маркування «коньяк», а також буде запущено програму підтримки ЄС. ЄС у напрямі вимог лабораторної інфраструктури для контролю якості, розроблення стійкої системи контролю якості, стандартизованої процедури інспекції та ліцензування, нагляду за використанням нової етикетки та розвитку потенціалу.

Ключовий компонент процесу ребрендингу полягає в тому, що вірменський коньяк буде зареєстрований як географічна назва з конкретними критеріями виробництва та контролю якості, яких дотримуватимуться всі вірменські виробники коньяку.

Нагадаємо, п'ять років тому цю ж процедуру пройшла Україна - вона зобов'язана з 2026 року повністю відмовитися від слова «коньяк» у міцній продукції, натомість використовуючи слово «бренді» або інше, якщо це стосується оригінальних міцних напоїв, створених в Україні. Це стосується не тільки коньяку. Такі звичні для нас слова, як, наприклад, «шампанське», «фета», «мадера», «херес» або «кальвадос», незабаром будуть застосовні виключно до продукції конкретних виробників, а не назв певних видів товарів.

Були навіть запропоновані варіанти для українського напою: Український Бренді або Бренді України. На другому місці опинилася назва Бурштин/Бурштинок/Бурштиняк), на третьому - Гайстер. Далі розташувалися К'янок, Дубовик/Дубняк, Брунат, Каннук, Укрньяк/Украньяк і навіть Солнцедар, який скомпрометував себе за радянських часів.

Однак тільки поодинокі виробники перестали використовувати слово «коньяк» - український бренді рідко можна побачити на прилавках. Переважна більшість продовжує випускати коньяк, мотивуючи це тим, що з 1900 року коньячний магнат Шустов, чиї заводи були в Одесі та Єревані, мав право називати свої напої коньяком за дозволом спеціальної комісії у Франції. Крім того, український споживач вважає (безпідставно), що бренді - напій нижчий за якістю, ніж коньяк, і, зрештою, ніхто досі не вигадав достойної назви для напою, як це зробили, приміром, у Молдові, назвавши своє дітище «Дівіном».

І якщо зараз поки що українських виробників та уряд ніхто не турбує , то 2026 року «коньячна історія» може стати предметом розбрату з Євросоюзом.

У Вірменії більше не буде коньяку - торгову марку змінять на вимогу ЄС

Джерело: zn.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua