вологість:
тиск:
вітер:
Державний оператор тилу застосовуватиме санкції до недобросовісних постачальників
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Деталі
- Санкції передбачають відмову від встановлення ділових відносин із ДОТ на майбутнє, як наслідок – дискваліфікацію у подальших закупівельних процедурах.
- Застосування обмежень визначатиме дворівнева комісія з можливістю оскарження такого рішення. Максимальний термін такого обмеження – один рік з дня набуття чинності рішення комісії.
- Обмеження застосовуватимуть через режим оперативно-господарських санкцій, передбачених Господарським кодексом України. ДОТ вважає, що це слугуватиме додатковою мотивацією для постачальників для підвищення відповідального ставлення до забезпечення ЗСУ.
Кого торкнуться санкції:
- Для прозорості та відкритості процесу в ДОТ створено дві комісії: перша комісія розглядає питання застосування обмежувального заходу по суті, друга – скарги щодо застосування обмежувального заходу з боку постачальника.
- Постачальник має право оскаржити таке рішення протягом п’яти робочих днів з моменту винесення рішення по суті.
Контекст
З 1 грудня 2023 року в Україні працює нова система закупівель для Збройних сил України , розроблена за принципами НАТО. Раніше всі повноваження щодо закупівель були зосереджені в Департаменті ресурсного забезпечення Міноборони. Нова система закупівель складається з двох рівнів. На першому рівні – Департамент політики закупівель Міноборони, на другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо займатимуться закупівлями: «Агенція закупівель у сфері оборони» (ДП «Державний оператор тилу») та «Агенція оборонних закупівель».
З лютого ДОТ намагався провести тендер на закупівлю їжі для армії за новими правилами. Але, по-перше, на торги не прийшли найбільші торговельні мережі країни, по-друге, старі компанії-постачальники зірвали закупівлі. Зрештою ДОТ уклав прямі тимчасові договори з виробниками продуктів харчування. Детальніше про це – у матеріалі Forbes Ukraine .
За першу половину 2024 року ДОТ залучив більше 20 нових непродовольчих постачальників, зараз військо забезпечують 165 компаній, розповіла директорка із закупівель Державного оператора тилу Вікторія Виноградова на Форумі підприємців Forbes . Станом на червень 2024-го агенція уклала 391 договір сумарно на 47 млрд грн.
Міноборони цьогоріч зекономило на закупівлях понад 16 млрд грн, повідомив очільник відомства Рустем Умєров у колонці для Forbes Ukraine . Він нагадав, що міністерство створило окремі закупівельні агенції ДОТ і АОЗ .
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
З яким пробігом продають авто в Україні
07 листопада 2024 р. 20:04
Як скасувати статус «у розшуку» військовозобов’язаному — порада адвоката
07 листопада 2024 р. 20:04
Німеччина зможе продовжити допомогу Україні попри затримку з ухваленням бюджету – Reuters
07 листопада 2024 р. 19:57