Скільки електроенергії бракуватиме Україні в найближчі роки: оцінка НБУ

08 листопада 2024 р. 11:52

08 листопада 2024 р. 11:52


Основні тези

  • НБУ покращив оцінку дефіциту електроенергії в Україні завдяки ремонтним роботам та імпорту, очікується зниження дефіциту до 5% у 2024 році, 6% у 2025 році та 3% у 2026 році.
  • Ризики подальших руйнувань можуть вплинути на ВВП та інфляцію, зростання імпортної потужності з ЄС планується до 2,1 гігавата у грудні 2024 року.
  • Щорічна вартість імпорту електроенергії складе близько 1 мільярда доларів.

Дефіцит електроенергії / Canva

Ситуація в енергетичній галузі України залишається складною через значні пошкодження як генеруючих, так і передавальних потужностей. Втім, НБУ таки покращив оцінку щодо дефіциту енергії в Україні.

Що буде з дефіцитом електроенергії

Покращити оцінку вдалося завдяки ремонтним роботам та кращій адаптації бізнесу до відключень електроенергії, повідомляє 24 Канал з посиланням на НБУ .

Так, у в III кварталі 2024 року дефіцит електроенергії виявився меншим за очікування НБУ. Окрім вчасних ремонтів причиною називають сприятливі погодні умови після рекордної спеки в липні.

Завдяки інтеграції української енергосистеми, дефіцит власних потужностей частково покриватиметься через імпорт, щорічна вартість якого складе близько 1 мільярда доларів.

Зауважте! Також важливим фактором є очікуване збільшення максимальної потужності для імпорту електроенергії з країн ЄС з 1,7 гігавата до 2,1 гігавата, що планується на грудень 2024 року.

Прогнози дефіциту на наступні роки

З урахуванням імпорту електроенергії, очікується такий дефіцит:

  • у 2024 році на рівні 5% (раніше було 7%);
  • у 2025 році – близько 6% (раніше – 8%);
  • у 2026 році – 3% (раніше – 5%).

За оцінкою НБУ, ризики подальших руйнувань та збільшення дефіциту електроенергії залишаються суттєвими.

Зауважте! Якщо ці ризики справдяться, темпи зростання ВВП будуть нижчими за базовий сценарій, а рівень інфляції – вищим.

Скільки електроенергії бракуватиме Україні в найближчі роки: оцінка НБУ

Джерело: 24tv.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua