вологість:
тиск:
вітер:
ВАКС відмовився закрити справу «Роттердам+»
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Сторона захисту клопотала про закриття кримінального провадження стосовно осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження «Роттердам+».
- Адвокати, серед іншого, у своїх клопотаннях вказували на порушення принципу non bis in idem (заборона повторного притягнення до кримінальної відповідальності за одне й теж правопорушення).
- Заслухавши доводи сторін, суд підтримав позицію прокурора САП та відмовив у задоволенні клопотань сторони захисту.
- Наступне засідання у справі призначено на 12 грудня на 12.00.
Контекст
Провадження щодо «Роттердам+» було відкрито в березні 2017 року. В серпні 2019-го детективи НАБУ повідомили про підозру шести особам, зокрема колишньому голові НКРЕКП Дмитру Вовку. За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та в 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану формулу «Роттердам+».
Через цю формулу компанії ДТЕК Ріната Ахметова і «Центренерго» продавали електроенергію дорожче. Її скасували в липні 2020 року в звʼязку з переходом України на новий ринок електроенергії. За даними слідства, збиток від «Роттердам+» перевищує 39 млрд грн.
Слідство вважає, що у формулу «Роттердам+» було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі.
У ході розслідування слідчі з’ясували, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. За версією слідчих, у такий спосіб відбулася безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію.
У САП зазначили, що інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки та проголосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», що у подальшому спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.
У березні 2023 року НАБУ і САП направили до суду перший епізод справи «Роттердам+» . Йдеться про обвинувачення шістьох осіб у заподіянні споживачам електроенергії збитків на понад 19 млрд грн упродовж 2016–2017 років.
2 січня 2024-го прокурори скерували до суду другий епізод справи «Роттердам+» , обвинувальний акт стосується 14 осіб, які причетні до формули «Роттердам+».
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
Першу картину, яку намалював людиноподібний робот Ai-Da, продали за $1 млн
08 листопада 2024 р. 18:08
Зростання на понад 20%: Україна нарощує виробництво металопродукції
08 листопада 2024 р. 18:02
Уряд погодив приєднання України до аграрного комітету ОЕСР
08 листопада 2024 р. 17:45