вологість:
тиск:
вітер:
Економісти виявили величезні приховані борги: як країни самі риють собі боргові ями
Але нове дослідження Університету Нотр-Дам стверджує , що цей момент може настати ще раніше - завдяки "прихованим боргам" країн.
Що таке приховані борги?
Приховані борги - це заборгованості, які є в державних бухгалтерських книгах, але не були розкриті широкому загалу. Причини можуть бути різними: від злого наміру і корупції до страху перед негативною реакцією кредиторів або простих бухгалтерських помилок. Як то кажуть, "приховуючи борг, не приховаєш наслідки".
Наслідки для всіх
Коли країни не повідомляють про свої реальні борги, це призводить до серйозних проблем. Позичальники стикаються з підвищенням процентних ставок, а кредитори - зі зменшенням імовірності повернути свої гроші. Виходить, що приховуючи борги, країни шкодять не тільки собі, а й своїм громадянам та інвесторам. Можна сказати, що вони самі риють собі фінансову яму.
Дослідження на трильйон
Професор економіки Цезар Соса-Паділья та його колеги проаналізували дані Світового банку за понад 50 років щодо 146 країн, що розвиваються. Вони виявили, що державний борг систематично занижується - в середньому на 1% від ВВП кожної країни. Загалом це становить близько 1 трильйона доларів прихованих боргів .
Хто винен і що робити?
Приховані борги частіше трапляються в країнах зі слабкими інститутами і в періоди економічного спаду. Зазвичай вони "спливають" під час дефолтів або аудитів МВФ. Дослідники рекомендують підвищувати прозорість фінансових звітів, особливо в сприятливі економічні періоди. Адже чесність - найкраща політика, особливо коли йдеться про довіру інвесторів і стабільність економіки.
Додаткова інформація: Sebastian Horn et al, Hidden Debt Revelations, (2024). DOI: 10.3386/w32947
Джерело: socportal.info (Економіка)Новини рубріки
Криптовалютні партнерські програми: Affiliate Program від Obmify
15 листопада 2024 р. 10:33
США щотижня надсилатимуть Україні зброю – Пентагон
15 листопада 2024 р. 10:24
Євросоюз оштрафував Meta на майже €800 млн: в чому причина
15 листопада 2024 р. 10:10