Нафтопереробні заводи в Росії зменшують обсяги виробництва через фінансові труднощі

15 листопада 2024 р. 16:39

15 листопада 2024 р. 16:39


Основні тези

  • Щонайменше три нафтопереробні заводи в Росії скоротили або зупинили виробництво через фінансові труднощі, спричинені обмеженням експорту, зростанням цін на нафту та високою вартістю кредитів.
  • Російська нафтопереробна галузь стикається з кризою через атаки українських дронів, західні санкції, високі відсоткові ставки та необхідність продавати паливо зі знижкою.
  • Менш технологічні заводи зазнали значних збитків, втрачаючи до 102 доларів на кожну метричну тонну продукції у другій половині 2024 року.
  • Скорочення виробництва пального знижує обсяги експорту та прибутки компаній, що негативно впливає на наповнення державного бюджету.

Труднощі російських НПЗ / Getty Images

Щонайменше три нафтопереробні заводи в Росії скоротили виробництво або повністю зупинили переробку нафти. Йдеться про Туапсинський, Ільський і Новошахтинський НПЗ.

Нафтова галузь постає перед труднощами

Причиною стали серйозні фінансові збитки, спричинені обмеженням експорту, зростанням цін на нафту та високою вартістю кредитів, повідомляє 24 Канал з посиланням на Reuters .

З огляду на це можна говорити про кризу в російській нафтопереробній галузі, яка потерпає від атак українських дронів, західних санкцій, що змушують продавати паливо зі знижкою, і високих відсоткових ставок.

Цікаво! Скорочення виробництва пального знижує обсяги експорту та прибутки компаній, що негативно впливає на наповнення державного бюджету.

Це відбувається на тлі високої інфляції та нестабільності на енергетичних ринках, де вже спостерігається низький попит.

Про які збитки йдеться

Найбільших збитків зазнали менш технологічні російські нафтопереробні заводи, які не займаються виробництвом преміальних видів пального.

За останні кілька місяців другої половини 2024 року їхні втрати досягли 102 доларів на кожну метричну тонну продукції.

До слова! У Росії нараховується близько 30 великих і середніх нафтопереробних заводів, а також низка малих підприємств, загальна потужність яких дозволяє переробляти 5,5 мільйона барелів нафти щодня.

Нафтопереробні заводи в Росії зменшують обсяги виробництва через фінансові труднощі

Джерело: 24tv.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua