Німеччина планує поставити Україні 4000 дронів, керованих штучним інтелектом

18 листопада 2024 р. 14:50

18 листопада 2024 р. 14:50


Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За словами Пісторіуса, ці дрони можуть «у певному сенсі вивести з ладу електронний захист дронів супротивника та облетіти його».
  • Водночас німецький міністр вважає, що дозвіл США на використання Україною зброї більшої дальності не вплине на відмову Німеччини від постачання крилатих ракет Taurus до України.
  • «На даний момент це не змінює нашої оцінки, – сказав Пісторіус під час відвідування обʼєкту Airbus в Донауверті, Баварія. – Нині немає причин приймати інше рішення».
  • За даними Bild, уряд ФРН готується передати Україні 4000 нових ударних безпілотників. Дрони виготовлені німецькою компанією Helsing і управляються штучним інтелектом. Повідомлялось, що виробник програмного забезпечення з Мюнхена, який спеціалізується на використанні ШІ в оборонному секторі, уклав контракт із Міністерством оборони України.
  • Безпілотники Helsing – це літальні апарати під управлінням штучного інтелекту, видання називає їх «міні-таурусами» . Дрони Helsing значною мірою невразливі для GPS-глушників та інших засобів радіоелектронної боротьби. Вони мають дальність польоту, що в чотири рази перевищує можливості звичайних дронів-камікадзе ЗСУ. Декілька «міні-таурусів» зараз проходять «доопрацювання в реальних умовах експлуатації» на сході України, а з грудня Київ отримуватиме щомісяця кілька сотень таких безпілотників, стверджує видання.
  • ЗСУ зможуть використати нові безпілотники проти найважливіших російських військових цілей, включаючи командні пункти та обʼєкти матеріально-технічного забезпечення.

Контекст

Напередодні президент США Джо Байден дозволив Україні удари американською далекобійною зброєю – ракетами ATACMS – по території РФ. Це суттєва зміна політики США у війні між Україною та Росією, писали 17 листопада Reuters і New York Times з посиланням на джерела.

Надання далекобійних засобів та дозволів на удари вглиб РФ були однією з ключових складових військової частини Плану перемоги , який Зеленський представляв у вересні-жовтні Байдену, Гарріс, Трампу та іншим лідерам.

Однією із можливих цілей є великі склади боєприпасів, як от підірвані ЗСУ у вересні у Торопці Тверської області та в Тихорецькому районі Краснодарського краю, розповідав Forbes Ukraine на умовах анонімності український високопосадовець, знайомий з деталями плану.

Німеччина у відповідь на заклики надати Україні далекобійні ракети Taurus для ефективнішого знищення складів зброї та інших військових обʼєктів армії РФ – відмовила. Раінше Politico визначив головні причини, чому досі у ЗСУ немає і найближчим часом навряд чи будуть високоточні німецькі ракети . Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично заявив, що Taurus не можна надавати Києву. В іншому випадку, німецьких спеціалістів треба буде відправити в Україну, щоб навчити українців наводити ці ракети. А «це може призвести до опосередкованого залучення у війну» Німеччини. Також Шольц разом з однопартійцями – соціал-демократами дуже непокояться тим, що Київ може використовувати Taurus для атак по Москві. Дальність ураження цих ракет до 500 км.

Німеччина планує поставити Україні 4000 дронів, керованих штучним інтелектом

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua