вологість:
тиск:
вітер:
Болгарія вимагає захистити ринок від імпорту меду з України
Міністр сільського господарства та продовольства Болгарії Георгі Тахов звернувся до Європейської комісії з проханням вжити захисних заходів проти імпорту українського меду. Його звернення підтримала і Румунія.
Про це повідомило Міністерство сільського господарства Болгарії.
Зазначається, що міністр Тахов на засіданні Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства підкреслив, що імпорт українського меду ускладнює реалізацію місцевого виробництва та ставить виробників Болгарії в скрутне становище.
Він зазначив, що значні обсяги українського меду за дуже низькими цінами, які надходять на європейський ринок, сильно тиснуть на ціни болгарського меду.
"Окрім багатьох проблем у галузі бджільництва, протягом останніх трьох років сектор також зіткнувся з конкуренцією з боку імпорту з України. Обсяг імпорту меду з України до нашої країни з січня по жовтень 2024 року зріс більш ніж на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року", – наголосив Тахов.
Він додав, що на ринку яєць у Болгарії продовжують спостерігатися перебої внаслідок різкого збільшення імпорту з України.
Повідомляється також, що у Брюсселі Тахов зустрівся з міністром аграрної політики та продовольства України Віталієм Ковалем. Болгарський урядовець зазначив, що в останні роки ситуація на ринку сільськогосподарської продукції в ЄС, особливо в прикордонних з Україною країнах, характеризується високим рівнем невизначеності та нестабільності. За його словами, це створює напругу серед виробників і негативно впливає на сектор в цілому.
"Пошук довгострокового рішення є ключовим для досягнення стабільності та передбачуваності в секторі. Це рішення має бути збалансованим і відображати інтереси всіх сторін", - переконаний Тахов.
Солодкий експорт
Нагадаємо, у першому півріччі 2024 року обсяг експорту меду до країн ЄС склав 40,6 тис. тонн вартістю 70,7 млн доларів.
Як наголошують в МінАПК, ринки країн Європейського Союзу є ключовими для експорту меду, адже Україна має другий результат з поставок меду в ЄС , який становить 28% всього імпорту цього продукту країнами блоку.
У серпні Європейська комісія оголосила про введення тарифних квот на український мед , але Україна продовжує утримувати третє місце серед основних експортерів агропродовольчої продукції до ЄС після Бразилії та Великої Британії.
Нагадаємо при цьому, що для українських виробників було відкрито китайський ринок меду : форму відповідного сертифікату було погоджено ще на початку цього року.
Джерело: delo.ua (Бізнес)Новини рубріки
Всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня зможуть отримати кешбек при оплаті карткою
19 листопада 2024 р. 15:11
Верховна Рада затвердила свій кошторис на 2025 рік
19 листопада 2024 р. 15:10
Рада схвалила бюджет України на 2025 рік
19 листопада 2024 р. 15:09