Контрабанда в Україні: багато "цікавих" схем і жодних запитань у численних контролюючих органів

20 листопада 2024 р. 14:18

20 листопада 2024 р. 14:18


Від корупційних схем на митниці Україна щорічно недоотримує до 160 млрд грн. Однак помітити схеми "сірого" імпорту у митних даних достатньо просто, потрібно лише бажання. Про це читайте у статті Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки ZN.UA, "Як упіймати контрабандиста".

Наприклад, митники не могли не помітити, що з травня 2022 року різко починає зростати частка постачальників китайських смартфонів з ОАЕ, у 2021-му за ними було якихось 7% поставок, у 2023-му — вже 46,7% на 218 млн дол. Це вже мало б викликати питання у митних аналітиків: адже економічно прямі поставки вигідніші за кульбіт через посередника в Еміратах.

Але постачальником з Еміратів є контора зі зробленим на колінці сайтом, і назвою, що губиться як прізвище Шевченко в Україні, — Smart Digital. При цьому перший партнер Smart Digital в Україні (ТОВ «Цифротрейдинг») чомусь збанкрутував. Як і «продажна» компанія власника «Цифротрейдингу». Інші їхні партнери, ТОВ «УКРНОР», теж уже на ліквідації. На секундочку, купили 2023 року товару на 69 млн дол., а за вісім місяців 2024-го — на 83 млн дол. і вирішили закритися.

Зараз у Smart Digital новий український партнер — ТОВ «Юконтрейд». Засноване Робко Ганною. Вона до цього як ФОП торгувала з лотків на ринках і нагарувала на мільйонні поставки китайських смартфонів з ОАЕ. Єдине, що пов’язує її та збанкрутілих попередників, — дніпровська реєстрація.

"Погодьтеся, дуже хочеться знати, що відбувається з цими китайськими телефонами після закриття їхніх українських покупців і чи взагалі ці телефони доїхали до України. Бо імпортувати щось лише на папері, використавши оборудку для виводу грошей із країни, яка через війну має обмеження на виведення коштів за кордон, — багатьом цікава схема. Та з 2022 року і по сьогодні — жодних запитань у численних контролюючих органів", - пише авторка.

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.

Контрабанда в Україні: багато "цікавих" схем і жодних запитань у численних контролюючих органів

Джерело: zn.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua