вологість:
тиск:
вітер:
До України звернулись 20 країн-членів НАТО щодо партнерства або постачання військової техніки – Технологічні Сили
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латвія. Перевагою у перемовинах з іноземними партнерами буде наявність кода НАТО, який отримують українські зброярі. Так вважають 75% опитаних компаній сектору ОПК.
Інфографіка: ТСУ
- Відповідно до результатів опитування, 75% українських зброярів переконані, що перехід від державних стандартів України (ДСТУ) до стандартів НАТО (STANAG) покращить діяльність їхніх компаній. Серед переваг відповідності стандартам Альянсу виробники називають збільшення продажів на міжнародному ринку – 83%, можливості залучення інвестицій – 71%, покращення якості продукції – 46% та оптимізацію операційної діяльності компанії – 38%.
- Опитування ТСУ показало, що 63% опитаних зброярів не знають про роботу української влади щодо впровадження стандартів НАТО.
- За результатами опитування усі компанії підтвердили плани постачати зразки озброєння до країн НАТО у перспективі п’яти років, за умови відкриття експорту.
- За словами виконавчої директорки Технологічних Сил України Катерини Михалко, українські виробники готові і очікують на відкриття експорту, зокрема, для інтеграції у глобальні ринки постачання. Така інтеграція підвищує конкурентоспроможність українських виробників на світовому ринку та зміцнює їхні позиції у глобальній економіці, заявила вона.
Контекст
Український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс втричі – до $3 млрд.
Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогоріч передбачено лише $6 млрд із необхідних $20 млрд, розповідав 13 квітня Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.
Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натівських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше. Детальніше про це читайте тут .
Наступного року Україна виробить як мінімум 30 000 далекобійних дронів, також поставлено завдання зробити 3000 крилатих ракет і ракет-дронів , заявив під час презентації Плану стійкості президент Володимир Зеленський 19 листопада. Він додав, що Україна залучила понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в країні.
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
Попри суперечки та перешкоди: постачання російського газу до ЄС залишається стабільним
20 листопада 2024 р. 16:14
Банки у вересні видали іпотечних кредитів на ₴1,2 мільярда
20 листопада 2024 р. 16:09