вологість:
тиск:
вітер:
Експортний сезон 2024/2025 може стати успішнішим для аграріїв за два попередні
Поточний маркетинговий рік (МР), що триває з липня 2024 року по червень 2025 року, може стати для українських зернотрейдерів та аграріїв більш успішним за два попередні сезони. Це справдиться у випадку подальшого функціонування зернового коридору та збереження хоча б поточної ситуації з безпекою в Україні, розповів генеральний директор Української аграрної конфедерації (УАК) Павло Коваль в коментарі для видання Delo.ua .
Експерт наводить три основні точки росту аграрного експорту в поточному сезоні:
Загалом, Україна в сезоні 2024/1025 МР вже вийшла на гарні темпи експорту на традиційні європейські ринки, але також має повертатись на традиційні ринки інших континентів. Ключова десятка експортерів, з якими Україна змушена “штовхатись ліктями” — Латинська Америка (Аргентина та Бразилія), Канада, Австралія, ЄС, РФ, додає гендиректор УАК.
Стосовно покупців, він радить українському бізнесу звертати увагу на сільськогосподарські контракти країн Африки загалом, особливо Єгипту, Алжиру, Пакистану. При цьому цікаві як державні тендери на постачання агросировини, так і приватні.
Ключові країни для успіху аграрного експорту
У поточному сезоні українським аграріям варто максимально диверсифікувати канали експорту. Даний процес вже запущений, і його перебіг залежатиме від світової кон'юнктури та можливостей України здійснювати постачання сільгосппродукції на три основні континенти, де чекають українське зерно.
За словами Павла Коваля, українські політики та бізнес мають зосередитись на збереженні та розвитку присутності в наступних країнах світу:
- Іспанія, Нідерланди і Італія в ЄС;
- Китай, Індонезія та Туреччина в Азії;
- Єгипет, Лівія, Алжир, та Туніс в Африці.
Більше про те, які в України шанси та точки росту проти кремлівської торгової дипломатії та демпінгу зерном по всьому світі — читайте в редакційному тексті Delo.ua.
Джерело: delo.ua (Бізнес)Новини рубріки
Україна та Світовий банк презентували «Матрицю реформ»
21 листопада 2024 р. 15:19
Українці запустили перше в світі індустріальне виробництво целюлози із опалого листя
21 листопада 2024 р. 15:17
В Україні сьогодні світла не буде довше: "Укренерго" оновила графіки
21 листопада 2024 р. 15:17