Україна розробила стратегію розбудови прикордонної з Євросоюзом та Молдовою інфраструктури

25 листопада 2024 р. 14:57

25 листопада 2024 р. 14:57


Міністерство розвитку громад та територій України представило проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року, яка дозволить розбудовувати кордон на основі потреб вантажного та пасажирського потоків.

Про це повідомило у Фейсбуці Мінрозвитку, передає Укрінформ.

«Для адаптації українського кордону відповідно до вимог транспортних і пасажирських потоків ми розробили чітку стратегію та операційний план до неї. Документи містять конкретні кроки та заходи, які потрібно реалізувати, щоб збільшити вантажообіг, попередити черги та забезпечити комфорт для тих, хто перетинає кордон », - зазначив віцепрем’єр-міністр - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Зазначається, що документ уже отримав погодження низки органів влади, до кінця року його має затвердити уряд.

Україна розробила стратегію розбудови прикордонної з Євросоюзом та Молдовою інфраструктури

Затвердження стратегії є одним із індикаторів Ukraine Facility Plan, нагадали в міністерстві. Термін виконання цього індикатора - до кінця 2024 року.

За словами заступника міністра Сергія Деркача, стратегія зосереджується на кількох ключових цілях. Насамперед, на збільшенні пропускної спроможності прикордонної інфраструктури, досягти якого планується за рахунок реконструкції наявних пунктів пропуску та будівництва нових включно з під'їзними шляхами.

Також серед цілей - запровадження спільного контролю з сусідніми державами, зменшення часу очікування в черзі та створення мережі сервісних зон.

Стратегія охоплює розбудову пунктів пропуску з усіма сусідніми країнами. Зокрема, йдеться про реконструкцію пунктів пропуску з Польщею (6), Словаччиною (3), Румунією (5), Угорщиною (3) та Молдовою (11).

Також ідеться про будівництво нових пунктів пропуску, зокрема пунктів пропуску “Біла Церква - Сігету-Мармацієй”, “Біла Криниця - Климоуці”, “Руська - Ульма” та “Шепіт - Ізвореале” на кордоні з Румунією, “Велика Паладь - Надьгодош”, “Дийда - Берегдароц” - з Угорщиною.

Операційний план до стратегії містить завдання та заходи з розбудови кордону з обсягами витрат та джерелами фінансування, а також термінами виконання заходів.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.

Фото: Мінрозвитку

Україна розробила стратегію розбудови прикордонної з Євросоюзом та Молдовою інфраструктури

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)