вологість:
тиск:
вітер:
Титанова взаємозалежність Росії та Заходу: український титан може потрапляти в РФ
Росія не втратила покупців свого титану. Як свідчить дослідження аналітиків Trap Aggressor, за перші сім місяців поточного року експорт російського титану склав понад 120 млн доларів, причому третина постачань здійснювалась до Франції. Також РФ є значним покупцем титану - імпорт сировини досяг майже 126 млн доларів, з яких 52% припадає на Китай.
Як зʼясували аналітики:
- Росія залежна від іноземних постачань титанової сировини, а західні країни — від російських постачань обробленого титану;
- Санкції щодо титану не вводять повноцінно через залежність західних країн від поставок РФ;
- Імпорт та експорт титану з 2022 року скоротився, втім далекий від нуля;
- Український титан може потрапляти в РФ не напряму, а через іноземні компанії. Прямі постачання станом на липень 2024 року скоротилися практично до нуля.
Зазначається, що в російських крилатих ракетах Х-22, «Калібр», Х-101, «Циркон», балістичних «Іскандер-М», керованих авіаційних Х-59 та 1 аеробалістичній ракеті Х-47М2 «Кинджал» використовується титан. Так, бойові частини ракет виготовляються з титанових злитків. Корпус останнього відсіку ракети, який містить твердопаливний двигун, також виготовляється з цього металу.
Крім того, Росія надалі здійснює дослідження нових титанових сплавів для використання в умовах екстремального нагріву на швидкості. Про розробку нових сплавів росіяни говорять і в контексті планів на розвиток міжконтинентальної балістичної ракети «Авангард».
"Без запровадження комплексних галузевих санкцій та створення альтернативних ланцюгів постачання ця взаємозалежність зберігатиметься, даючи Росії можливість і надалі отримувати значні прибутки від експорту титану. Можливо, без поставок титану до Росії вильотів ракет на міста України і не було б, а багатьом руйнуванням та жертвам вдалося б запобігти", - йдеться у статті.
Повідомлялось, що група компаній NEQSOL Holding, власником якої є азербайджанець Насіб Гасанов, нещодавно купила Об'єднану гірничо-хімічну компанію, чим здивувала гравців титанового ринку. Фонду держмайна вдалося продати ОГХК з четвертої спроби, при цьому NEQSOL Holding був єдиним учасником конкурсу з приватизації.
Джерело: zn.ua (Економіка)Новини рубріки
Zoom переродиться в ШІ-компанію. Що нового запропонують користувачам після ребрендингу
26 листопада 2024 р. 18:30
В Україні пропонують запровадити миттєві платежі між банками
26 листопада 2024 р. 18:26
"Ні на що не схожий": KAN анонсував новий ЖК поряд з Ocean Mall
26 листопада 2024 р. 18:20