У Фінляндії почнуть виробляти безпілотники для України

28 листопада 2024 р. 12:51

28 листопада 2024 р. 12:51


Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ключові факти

  • Метою обʼєкта є швидке збільшення виробничих потужностей для безпілотників, які використовуються у бойових діях в Україні, а також запровадження промислового виробництва безпілотників у Фінляндії та Європі.
  • «Попит на технології та виробничі потужності безпілотників високий. Безпілотники поставлятимуться не лише в Україну, а й у країни Європейського Союзу та НАТО», – повідомив Юссі Холопайнен, генеральний директор Summa Defence Ltd.
  • За його словами, безпілотники відіграватимуть важливу роль у цивільних, оборонних та інших секторах.
  • Перше підприємство з виробництва безпілотників є стратегічною інвестицією, для якої Summa Defence Oy створить дочірню компанію Summa Drones Ltd.
  • Українські компанії з виробництва безпілотників, які беруть участь у спільному підприємстві, – це Kort, Elf Systems, Skyassist та MPS Development.
  • Крім виробництва повітряних дронів, Summa Drones також вироблятиме наземні та морські безпілотники.
  • Беспілотники, які стануть частиною продуктового портфеля Summa Defence Group через спільне підприємство, вже продемонстрували свої можливості в Україні. Дрони відіграють ключову роль у захисті критично важливої ​​інфраструктури та у рятувальних операціях.

Контекст

Summa Defence – фінська група з оборонних та охоронних технологій. Вона фокусується на технологіях подвійного призначення.

У 2024 році на фронт уже поставлено 1 млн дронів , 96% із них –українського виробництва, вони щодня завдають ударів по техніці та піхоті й уражають стратегічні об’єкти в тилу ворога, повідомляв віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Наступного року Україна виробить як мінімум 30 000 далекобійних дронів, також поставлено завдання зробити 3000 крилатих ракет і ракет-дронів , заявив під час презентації Плану стійкості президент Володимир Зеленський 19 листопада.

У сфері ОПК працює понад 600 вітчизняних компаній, які загалом забезпечують 300 000 робочих місць, за даними президента. Він додав, що Україна залучила понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в країні.

До українських приватних виробників озброєння звернулися 20 країн – членів НАТО щодо партнерства або постачання військової техніки, йдеться в опитуванні Технологічних сил України.

27 листопада очільники урядів Фінляндії, Данії, Естонії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції заявили про намір посилити підтримку України та її оборонної промисловості , а ще інвестувати в постачання боєприпасів, йдеться у спільній заяві .

У Фінляндії почнуть виробляти безпілотники для України

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua