Кількість податкових боргів бізнесу в Україні зросла на 22%

03 грудня 2024 р. 07:03

03 грудня 2024 р. 07:03


За останні 11 місяців 2024 року в Україні відкрито 25 225 виконавчих проваджень через податкові борги бізнесу, згідно з даними Реєстру виконавчих проваджень. Більшість компаній, з яких податкові органи намагаються стягнути заборгованості, зареєстровано в Києві та Дніпропетровській області.

Джерело: Опендатабот

Зростання кількості проваджень

Державна податкова служба (ДПС) посилила заходи щодо стягнення податкових боргів з підприємств. У поточному році вже відкрито більше проваджень, ніж за весь минулий рік: 25,2 тисячі проти 22,2 тисячі . Це на 22% більше, ніж 2021 року, коли було відкрито 20,6 тисячі проваджень. Водночас понад 3 тисячі податкових боргів бізнесу тягнуться ще з 2021 року.

Регіональний розподіл боржників

  • Київ лідирує за кількістю підприємств із податковими боргами - 5,7 тис. , що становить 23% від загальної кількості цього року.
  • Дніпропетровська область посідає друге місце з 4,5 тис. таких компаній (18%).
  • Запорізька область замикає трійку з 1,3 тис. податкових боргів (5,2%).

Топ боржників серед компаній

Серед усіх компаній України найбільші податкові борги мають:

Перевірка партнерів стала можливою

Донедавна перевірити компанію на наявність податкових боргів було важко, оскільки з травня 2022 року ДПС не публікувала цю інформацію. Однак співпраця з такими підприємствами може бути ризикованою через можливе блокування рахунків та арешт активів. Зараз у сервісі Опендатабот з'явилася можливість перевіряти компанії на наявність податкових боргів, які перебувають на примусовому виконанні.

Контекст і причини боргів

Податковий борг у компанії може виникнути через несплату податків або порушення строків декларування. Виконавчі провадження щодо стягнення боргу на користь ДПС - це заборгованості, які пройшли судовий розгляд, але не погашені добровільно.

Збільшення кількості податкових боргів бізнесу свідчить про зростаючі фінансові труднощі підприємств в умовах повномасштабної війни. Експерти закликають бізнес уважно слідкувати за податковою дисципліною та вчасно врегулювати заборгованості, щоб уникнути додаткових санкцій і зберегти стабільність своєї діяльності.

Кількість податкових боргів бізнесу в Україні зросла на 22%

Джерело: socportal.info (Бізнес)