вологість:
тиск:
вітер:
Ризики є, але очікування оптимістичні: як ринки реагують на воєнні дії в Україні
- Ринки демонструють зростаючу впевненість у перспективі завершення бойових дій в Україні, що підтверджується зростанням вартості українських єврооблігацій.
- Новими викликами для України є участь північнокорейської армії у війні на боці Росії та зростання інтенсивності повітряних атак, тоді як Україна адаптується, розвиваючи внутрішнє виробництво військової продукції та укладаючи безпекові угоди з міжнародними партнерами.
- НБУ наголошує на високих ризиках затягування конфлікту, незважаючи на зусилля України та підтримку міжнародних партнерів, що проявляється у підписанні 27 безпекових угод.
- Росія продовжує ескалацію, здійснюючи обстріли для пошкодження економіки України та застосовуючи нові типи балістичних ракет, що супроводжуються погрозами іншим країнам.
Попри збереження ризиків ескалації та тривалості війни, реакція ринків свідчить про зростаючу впевненість учасників у перспективі завершення бойових дій. Про це йдеться у "Звіті про фінансову стабільність" НБУ.
Реакція ринків
Результати виборів у США сприяли покращенню оцінок міжнародних інвесторів щодо перспектив миру, повідомляє 24 Канал з посиланням на НБУ .
Це, зокрема, підтверджується зростанням вартості українських єврооблігацій.
Втім, конкретні параметри та часові рамки досягнення миру поки залишаються невизначеними, а ризики затягування конфлікту залишаються високими, наголошують в НБУ.
Зауважте! НБУ відзначив, що на фронті противник продовжує тиснути на кількох напрямках, досягаючи певних тактичних успіхів шляхом значних втрат.
Нові виклики для України
Одним із нових викликів для України стало фактичне залучення північнокорейської армії до війни на боці Росії. Також помітно зросла інтенсивність масованих терористичних повітряних атак.
Тактика обстрілів свідчить про намір Росії залишити Україну взимку без електроенергії, чим завдати якомога більшої шкоди економіці. Удар по Україні новим типом балістичних ракет та супровідні погрози країнам партнерам додатково посилюють ескалацію війни,
– зазначається у звіті.
За інформацією НБУ, Україна активно адаптується до цих загроз і інвестує в оборонну сферу. Нарощується внутрішнє виробництво військової продукції, а також розширюється перелік країн, з якими укладено безпекові угоди.
Зауважте! Станом на сьогодні підписано 27 таких угод, включно з усіма країнами G7, ЄС та більшістю його членів. Це свідчить про підтримку міжнародних партнерів і готовність до подальшої військової допомоги.
Джерело: 24tv.ua (Економіка)Новини рубріки
Стало відомо, скільки ще в Україні зростатимуть ціни на продукти
23 грудня 2024 р. 21:46
Хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи: в ТЦК назвали категорію чоловіків
23 грудня 2024 р. 21:30