З 2025 року підрозділи ЗСУ зможуть самостійно обирати необхідні дрони та РЕБ через систему DOT-Chain

23 грудня 2024 р. 21:57

23 грудня 2024 р. 21:57


Державний оператор тилу розробляє новий модуль в системі DOT-Chain, через який здійснюватиметься забезпечення ЗСУ безпілотниками, засобами радіоелектронної боротьби та розвідки, наземними роботизованими комплексами.

Після того, як система DOT-Chain продемонструвала свою ефективність, скоротивши цикл постачання харчових продуктів для ЗСУ у 4 рази, було прийнято рішення розширити її можливості, повідомляє пресслужба Державного оператора тилу.

Новий модуль DOT-Сhain дозволить оперативно постачати критично важливе обладнання для фронту й у тій кількості, що справді необхідна військовим.

Так, в DOT-Chain Defense підрозділи бригади зможуть самостійно обирати необхідні їм засоби, відповідно до наявних в них бюджетів. Передбачений функціонал дозволить встановити пряму взаємодію між виробниками та постачальниками БПЛА, РЕБ/РЕР, НРК та НСК, Державним оператором тилу і кінцевим користувачем — військовими.

З першої половини 2025 року запрацює саме функціонал збору потреби, який відбуватиметься наступним чином:

  • кожен підрозділ бригади формує заявку відповідно до поставлених бойових завдань;
  • відповідно заявок від бригад ДОТ формує замовлення на виробників.

ДОТ вже проводить консультації з ринком. Очікується, що це також дозволить вітчизняним виробникам збільшити обсяги виробництва, оскільки вони будуть чітко розуміти реальні потреби військових та на основі даних про замовлення розвивати ті чи інші напрямки.

Загалом повноцінне впровадження DOT-Chain Defense дозволить:

  • Брати участь підрозділам у формуванні заявок. Заявки формуються безпосередньо підрозділами, які використовують засоби. Це підвищує точність та ефективність постачання.
  • Оптимізувати час та ресурси військових. Військові більше не витрачатимуть час на бюрократичну роботу. Система діджиталізує подачу заявок, моніторинг і звітність, дозволяючи зосередитися на виконанні бойових завдань.
  • Швидко постачати критично важливі засоби. Цифровізація скорочує час між формуванням потреби та поставкою, усуваючи бюрократичні затримки.
  • Збільшити прозорість та ефективність виробництва. Виробники отримують чітке розуміння потреб ЗСУ. Це дозволяє оптимізувати виробничі потужності, покращувати якість продукції та пришвидшувати її виготовлення.

З 2025 року підрозділи ЗСУ зможуть самостійно обирати необхідні дрони та РЕБ через систему DOT-Chain

Джерело: finance.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua