вологість:
тиск:
вітер:
Уряд спростив закупівлю безпілотників та РЕБ. Що зміниться
Ключові факти
- За словами Умєрова, рішення забезпечує оперативність у постачанні необхідних технологій на фронт і підтримує українських виробників, надаючи їм можливість стабільного розвитку та вдосконалення продукції.
- «Це рішення означає стабільність, системність і передбачуваність для всіх учасників процесу», – написав міністр.
- В рамках спрощення процедур командири військових частин можуть закуповувати безпілотники та РЕБ тактичного рівня без зайвих бюрократичних узгоджень із Генштабом та іншими органами військового управління.
- Передбачено розширення доступу до рамкових угод: військові частини можуть приєднуватися до угод, укладених закупівельними агенціями МОУ та Держспецзв’язку, що дозволить отримувати техніку швидше та за конкурентними цінами.
- Відтепер військові зможуть ефективніше планувати свої потреби, а виробники – зосередитися на технологічному розвитку та масштабуванні виробництва, пояснив міністр оборони.
Контекст
У 2024-му Україна вже перевиконала план із виготовлення 1 млн дронів , а новою амбітною метою стане виробництво 3000 крилатих ракет.
Президент Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді 19 листопада, презентував План внутрішньої стійкості , який передбачає виробництво до 2025 року щонайменше 30 000 далекобійних дронів і 3000 крилатих ракет і ракет-дронів.
У сфері ОПК працює понад 600 вітчизняних компаній, які загалом забезпечують 300 000 робочих місць, за даними президента. Він додав, що Україна залучила понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в країні.
До українських приватних виробників озброєння звернулися 20 країн – членів НАТО щодо партнерства або постачання військової техніки, йдеться в опитуванні Технологічних сил України.
4 грудня міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про створення у кожній бригаді Збройних сил України посади уповноваженого із закупівель товарів, робіт та послуг. За словами міністра, основна мета реформи – щоб армія швидко й ефективно отримувала все необхідне.
17 грудня Міноборони додатково виділило 1,89 млрд грн на закупівлю дронів , це дозволить забезпечити військові формування додатковим обсягом БпЛА за децентралізованими закупівлями. Цього року сума, витрачена на безпілотники Міноборони, перевищить 100 млрд грн.
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
За чотири роки вартість олівʼє зросла майже втричі
25 грудня 2024 р. 07:43
Український Парламент схвалив створення єдиного фонду для публічних інвестицій
25 грудня 2024 р. 07:32
Євросоюз витрачає газ зі сховищ найшвидшими темпами за останні три роки - FT
25 грудня 2024 р. 07:31