вологість:
тиск:
вітер:
Запровадження платних доріг в Україні може коштувати 7 мільярдів гривень
За словами заступника міністра фінансів Олександра Кави, вартість створення такої системи може скласти близько 7 мільярдів гривень. Про це він розповів в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.
Ще до війни проводили розрахунки вартості системи для основних державних доріг. Її створення оцінювали у 7 мільярдів гривень, — зазначив Кава.
Два підходи до платних доріг
Чиновник пояснив, що в Україні можуть реалізувати два варіанти платних доріг:
- Платні концесійні дороги — збудовані інвесторами, які стягують плату для повернення своїх інвестицій.
- Толінг для вантажного транспорту — система оплати за проїзд основними державними дорогами, яка залежить від відстані, яку проїхав транспортний засіб.
Толінг передбачає створення інфраструктури для автоматичного контролю та збору коштів. Система працюватиме таким чином, щоб фіксувати маршрут автомобіля і виставляти рахунок залежно від пройденого кілометражу.
Необхідно впровадити систему, яка автоматично визначатиме момент, коли вантажний автомобіль виїжджає на дорогу, фіксуватиме весь маршрут і розраховуватиме суму оплати", — пояснив Кава.
Моделі впровадження платних доріг
Серед варіантів технологій для реалізації системи розглядаються:
- Віньєтки — спеціальні наклейки або документи, які підтверджують оплату за користування дорогами. Цей метод використовують у невеликих країнах, таких як Чехія чи Словаччина, але він не підходить для України через значну територію.
- GPS-прилади — пристрої, що фіксують маршрут через супутники.
- Магнітні рамки з RFID-мітками — зчитування міток на в'їздах і виїздах з платних доріг.
За словами заступника міністра, запровадження толінгу для вантажного транспорту дозволить збільшити доходи бюджету від використання інфраструктури важкими автомобілями, які найбільше зношують дорожнє покриття.
Європейський досвід і суспільна підтримка
Ми маємо орієнтуватися на найкращі європейські практики, які забезпечують прозорість і ефективність роботи таких систем, — додав Кава.
Більшість транспортних компаній (82%) підтримують ідею платних доріг за умови попереднього покращення якості дорожньої інфраструктури.
Довідка:
25 листопада 2024 року уряд України заявив про плани серйозного збільшення пропускної спроможності західного кордону до 2030 року. Це може додатково стимулювати розвиток дорожньої інфраструктури та запровадження платних доріг.
Новини рубріки
Енергетики за добу заживили 16,3 тисячі споживачів - Міненерго
04 січня 2025 р. 11:28
Акція «Ключ до фінансового комфорту"💰 подовжена до 9 січня
04 січня 2025 р. 11:08
Укренерго за рік придбало на довгострокових аукціонах 600 МВт допоміжних послуг
04 січня 2025 р. 11:00