У ЄС знайшли альтернативи російському газу, що постачався через Україну

02 січня 2025 р. 19:18

02 січня 2025 р. 19:18


Основні тези

  • ЄС забезпечив постачання газу через альтернативні маршрути через Німеччину та Італію, а також з європейських газових сховищ після припинення транзиту через Україну.
  • Рівень газу в європейських сховищах складає 72%, що вище середнього показника, і ЄС посилив енергетичну безпеку завдяки новим потужностям імпорту скрапленого газу.
  • Україна припинила транзит російського газу і не планує поновлювати угоду з "Газпромом", відмовляючись транспортувати газ під виглядом азербайджанського.

ЄС знайшов альтернативи російському газу / Canva

Після припинення транзиту газу з Росії через Україну, постачання газу до країн Європейського Союзу було забезпечено альтернативними маршрутами через Німеччину та Італію, а також шляхом відбору газу зі сховищ.

Ситуація з газом у Європі

Під час позачергового засідання Координаційної групи ЄС з газових питань 2 січня, європейська газова інфраструктура дозволила замінити російський газ з альтернативних джерел, повідомляє 24 Канал з посиланням на видання " Європейська правда ".

Газ, що транзитувався через Україну, замінили газом, що постачався через трубопроводи Німеччини та Італії, а також з європейських газових сховищ.

Постачання газу було забезпечене альтернативними маршрутами (Німеччина, Італія) та шляхом відбору газу зі сховищ. Європейська газова інфраструктура є гнучкою і здатна приймати газ неросійського походження,
– зазначили в Єврокомісії.

Таким чином, Єврокомісія підтвердила відсутність проблем з постачанням газу у 2025 році.

Скільки газу в європейських сховищах

Енергетична безпека ЄС також була посилена завдяки "новим значним потужностям з імпорту скрапленого газу з 2022 року", повідомила Єврокомісія.

Зокрема, рівень газу в європейських сховищах зараз становить 72%, що трохи вище середнього показника для цієї пори року – 69%.

Комісія здійснює регулярний моніторинг і підтримує зв'язок з державами-членами та учасниками ринку, щоб забезпечити безпеку поставок до найбільш постраждалих держав-членів і уникнути спекуляцій,
– йдеться в повідомленні.

Як відомо, з 1 січня Україна припинила транзит російського газу, який продовжували отримувати кілька держав ЄС та невизнане Придністров'я.

Крім того, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не розглядає можливість поновлення угоди з "Газпромом" щодо транзиту і чітко зазначив, що Київ не погодиться на транспортування російського газу під виглядом азербайджанського.

У ЄС знайшли альтернативи російському газу, що постачався через Україну

Джерело: 24tv.ua (Економіка)