вологість:
тиск:
вітер:
В Україні рекордно подорожчав популярний продукт і дешевшим він вже не стане: у чому причина
За даними EastFruit , на 3 січня ціна часнику впевнено перевищила 200 гривень за кілограм, що стало абсолютним рекордом у гривневому еквіваленті. Навіть у пандемійні роки цей продукт був доступнішим, оскільки до війни його вирощували на великих площах.
Ситуація пов'язана з кількома чинниками. По-перше, попит на часник у Європі різко зріс через збільшення кількості мігрантів, для яких цей продукт є невіддільною частиною національної кухні. Наприклад, у Німеччині та Австрії ціна на часник варіюється від 6 до 20 євро за кілограм.
По-друге, пропозиція не справляється зі зростальним попитом. Основний європейський виробник часнику - Іспанія - вичерпав свої запаси вперше за три роки. Це пояснюється несприятливими погодними умовами, зростанням вартості праці та транспорту. Альтернативні постачальники, включно з Південною Америкою, також вичерпали свої ресурси.
Європейські постачальники зіткнулися з обмеженнями на імпорт китайського часнику. Чинні квоти вибрані, а постачання понад норму обкладаються штрафом у 1200 євро за тонну, що додатково збільшує вартість продукту.
Україна, своєю чергою, не має достатніх запасів часнику. Імпорт продукту занадто дорогий, а внутрішнє виробництво недостатнє. За словами директора групи компаній "Єврошок" Сергія Шиша, навіть невеликі партії товарного часнику складно знайти, а для промислового перероблювання вони зовсім не підходять.
З 2020 року площі, зайняті під вирощування часнику, скоротилися на 15%. Вирощуванням займаються переважно дрібні та сімейні господарства. Поля, що перевищують два гектари, стали рідкістю. До війни в країні були ділянки по 50-70 гектарів.
Одна з головних проблем вирощування часнику - висока потреба в робочій силі. Механізація процесу відсутня: за останні п'ять років в Україну не завозили спеціалізоване обладнання для посіву, збирання та сортування часнику.
Світові ціни на продовольчі товари, такі як цукор, молочні продукти, рослинні олії та злаки, знизилися в грудні 2024 року. Однак часник залишається винятком із цієї тенденції. Попри загальний спад цін, попит на часник у Європі та обмежене постачання продовжують штовхати його вартість вгору.
Джерело: socportal.info (Економіка)Новини рубріки
Disney і Sony за час повномасштабної війни отримали понад 16 млн доларів прибутку в рф
05 січня 2025 р. 20:09
Податківці отримали підвищення заробітних плат у 2024 році
05 січня 2025 р. 19:28
Рухи ринку цього тижня: Sui, Solana, Polkadot та XYZVerse готуються до потужного відновлення
05 січня 2025 р. 19:01