вологість:
тиск:
вітер:
Росія відновила рекордний експорт пального після робіт на НПЗ
- Росія відновила експорт пального на рекордному рівні після ремонтних робіт на НПЗ, з морськими поставками нафтопродуктів у 2,24 мільйона барелів на день.
- Туреччина та Бразилія залишаються основними покупцями російського дизеля, тоді як експорт в африканські країни, такі як Лівія, Туніс і Єгипет, також зріс.
- Експорт дизельного пального зріс на 17% порівняно з попереднім місяцем, досягнувши п’ятимісячного максимуму, з поставками в африканські порти, які збільшились на 33%.
- Загальний експорт переробленого пального у грудні був на 10% нижчим, ніж у попередньому році, а середні обсяги експорту за 2024 рік були на 12% нижчими, ніж у 2022 році.
Росія відновила експорт пального на рекордному рівні після ремонтних робіт на НПЗ. Ці потоки є важливим індикатором для оцінки видобутку сирої нафти в Росії, оскільки офіційні дані про виробництво були засекречені.
Як зросли поставки нафтопродуктів із Росії
Морські поставки нафтопродуктів у минулому місяці становили 2,24 мільйона барелів на день, згідно з даними, що були зібрані Bloomberg на основі аналітики Vortexa Ltd., передає 24 Канал . Це на 12% більше порівняно з переглянутими обсягами за листопад та є найвищим показником з липня.
Рівень переробки на нафтопереробних заводах Росії у грудні досяг найвищого за 17 місяців рівня в середині місяця, що сприяло зростанню виробництва пального. Найбільше зростання експорту спостерігалося у дизелі та нафтовому бензині, свідчать дані Vortexa.
Видобуток сирої нафти в Росії у грудні опустився нижче встановленого рівня ОПЕК+, за інформацією джерел, знайомих із даними Міністерства енергетики.
Проте загальний експорт переробленого пального у грудні був на 10% нижчим порівняно з тим самим періодом попереднього року. Середні обсяги експорту за 2024 рік також були на 12% нижчими, ніж у 2022 році, коли Європа ще імпортувала російські нафтопродукти.
Хто основні покупці російського дизеля
Водночас Туреччина та Бразилія залишалися основними покупцями російського дизеля минулого року, але обсяги експорту в Африку також зросли, зокрема до:
- Лівії;
- Тунісу;
- Єгипту.
Експорт дизельного пального та газойлю зріс на 17% порівняно з попереднім місяцем, досягнувши п’ятимісячного максимуму в 899 тисяч барелів на день. Поставки в африканські порти збільшились на 33%.
Джерело: 24tv.ua (Економіка)Новини рубріки
Honda випустить електрокари з операційною системою, зробленою для роботів
09 січня 2025 р. 04:43
Стало відомо, коли Apple представить iPhone SE 4 і бюджетні iPad
09 січня 2025 р. 04:16
Canaan представила домашню установку для майнінгу
09 січня 2025 р. 02:55