вологість:
тиск:
вітер:
Держкіно наприкінці 2024 року виділило на створення фільмів майже 520 млн грн. Топ-5 найдорожчих
Ключові факти
- Найбільшу суму отримало ТОВ «Анімаград» на повнометражний анімаційний фільм «Наша файта» – 30 млн грн. Режисером цього комедійного мультфільму є Костянтин Федоров, а сценаристами – Михайло Карпенко, Іван Бонь і Павло Мандзич. Креативним продюсером проєкту є Антоніо Лукіч («Мої думки тихі», «Люксембург, Люксембург»). За сюжетом 30-річний заправник Сергій після випадкової смерті отримує від небес другий шанс але щоб його реалізувати і повернутись до життя, йому треба знайти людину, яка його щиро любить і якій він дійсно потрібен.
- ТОВ «Ода Фільм» Олександра Галицького отримало майже 25 млн грн на ігровий фільм «Лютий привіт». У заявці на пітчинг було сказано, що це «історія про героїчний вчинок звичайного айтішника, який положив цілий взвод орків та на війні зустрів своє кохання». Режисером є Максим Литвинов, а сценаристкою – Ганна Галицька.
- ТОВ «Український продюсерський хаб» заплатять 24 млн грн за ігрову історичну драму «Будинок з химерами». Дія відбуватиметься у 1900-тих роках, в епоху нової забудови Києва. У місті зводяться кілька споруд за проектами Владислава Городецького, але архітектора переслідують нічні кошмари. Режисером є Денис Тарасов, а сценаристом – Олесь Ільченко.
- ТОВ «Ганзафільм» Юлії Кравченко дадуть 23,9 млн грн на ігрову історичну драму «Чому я вбив Бандеру». Режисером стрічки є Тарас Рибальченко, а сценаристами – Тарас Боровок і Дмитро Наумов.
- ТОВ «ЕФ Філмз» отримає 23,7 млн грн на воєнно-патріотичну шпигунську драму «Спецоперація Синиця: право вибору». Режисером є Ахтем Сеітаблаєв, відомий за своїми стрічками «Хайтарма», «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний-21», а сценаристом – Андрій Сливка. Фільм буде про оперативного співробітника ГУР МО України, який разом із колегами проводить ряд блискучих спецоперацій у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Одна з них «Синиця», під час якої російський пілот вертольоту Мі-8 Максим переходить на український бік разом із гвинтокрилом у рамках програми «Хочу жити».
Інфографіка: Наші гроші
Контекст
У 2023-му українські фільми принесли державі рекордну суму коштів у гривні: 31,4 млн. Це більше, ніж за останні чотири роки. Найбільшу суму держава отримала від студії «Анімаград» (Film.ua Group), що створила мультфільм «Мавка. Лісова пісня» . Як кіно може «заробляти» для держави – читайте тут .
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
«Рамштайн»: яку суму країни вже виділили Україні на оборону
09 січня 2025 р. 21:13
В Україні знизилися ціни на молоко і вершкове масло
09 січня 2025 р. 20:46
5 передбачень на глобальному ринку капіталу у 2025 році
09 січня 2025 р. 20:46