вологість:
тиск:
вітер:
Чому "Аврора" звинувачує "Укрпошту" в можливих збитках бюджету на 11,8 млрд грн
Між гендиректором "Укрпошти" Ігорем Смілянським та співзасновником і СЕО мережі "Аврора" Тарасом Панасенком виникла суперечка через китайський маркетплейс Temu , про стратегічне партнерство з яким напередодні оголосив державний поштовий оператор.
Як розвивався суперечка між топменеджерами
Зранку 9 січня Ігор Смілянський написав , що з цієї новини можна зробити "непоганий срач" у дусі "ви ускладнюєте життя локальним гравцям", але, на його думку, "Укрпошта" точно покращує умови для своїх клієнтів та українських споживачів.
За його словами, протягом I кварталу 2025 року "Укрпошта" планує відкрити новий автоматизований центр оброблення міжнародних посилок та ставить собі за ціль доставляти понад 90% посилок за 1-2 дні з моменту перетину українського кордону.
Смілянський додав, що "Укрпошта" є лідером ринку не лише експортних посилок, а й передує у доставці посилок із Китаю (понад 60% відправлень). Під час пілотного проєкту було доставлено понад 1,5 млн посилок із Temu.
На його допис відреагував Тарас Панасенко . СЕО мережі "Аврора" зазначив, що "Укрпошта" ввозить посилки з Temu в Україну без жодних податків, і це є дискримінацією українських виробників та ритейлерів, які сплачують всі податки.
"Щоб забезпечити справедливість, … (треба) скасувати для всіх (а не тільки для міжнародних маркетплейсів) всі податки на товари вартістю до 150 євро. Ні, це не дотування і не підтримка - це вихід хоча б на рівні умови", – написав він.
Панасенко запропонував інший варіант вирішення проблеми, щоб припинити "знущання над українським бізнесом серед білого дня на очах у всіх" – запровадження ПДВ на ввезення товарів із закордонних маркетплейсів. На його думку, ситуація, що є зараз, прямо суперечить концепції "Національного кешбеку".
"Прямі втрати бюджету оцінюються експертами у 11,8 млрд грн. Є аргумент, що Державна митна служба України не зможе це адмініструвати. Вони ж запевняють, що зможуть. А якщо ні? Річний бюджет Держмитслужби – біля 6 млрд грн. За тільки прямі втрати бюджету в 11,8 млрд грн можна фінансувати ще дві Держмитслужби", – зазначив СЕО мережі "Аврора".
Смілянський відповів на критику Панасенка , зазначивши, що незабаром запропонує "дуже конкретні речі" щодо змін в процесі розмитнення та оподаткування.
Увечері того ж дня Панасенко поскаржився , що за дві години отримав близько 50 кодів SMS та у месенджери від двофакторної авторизації, тобто зловмисники намагалися зламати його месенджери і аккаунти.
Реакція на публічну дискусію між Смілянським та Панасенком
Народний депутат Ярослав Железняк запустив опитування щодо пільги на розмитнення закордонних посилок до 150 євро.
Станом на 11:00 більшість підтримала позицію очільника "Укрпошти", тобто збереження пільги – 68% проти 32%. Кількість опитаних вже перевищила 4100.
Однак в коментарях до перерахованих дописів наголошується на тому, що українські виробники не можуть конкурувати з китайськими маркетплейсами саме через те, що з замовлення вартістю до 150 євро не сплачуються податки. Зокрема, про це написав Анатолій Родзінський (ТОВ "Імекс Макс").
Що відомо про Temu
Temu – маркетплейс, яким керує китайська компанія електронної комерції PDD Holdings. На ньому можна придбати споживчі товари зі значними знижками, які в основному доставляються споживачам безпосередньо з Китаю.
Бізнес-модель Temu неодноразово викликала занепокоєння щодо конфіденційності даних, інтелектуальної власності, примусової праці та якості товарів. Водночас вона дозволяє знижувати витрати і залишається популярною серед споживачів.
Джерело: delo.ua (Бізнес)Новини рубріки
FAVBET сплатив 5,7 млрд грн податків до держбюджету у 2024 році
10 січня 2025 р. 17:29
Річна інфляція в Україні зросла до 12%: що подорожчало найбільше
10 січня 2025 р. 17:19