Три танкери з 2 млн барелів російської нафти через санкції США простоюють біля берегів Китаю – Єрмак

13 січня 2025 р. 10:53

13 січня 2025 р. 10:53


Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі

  • Три танкери з понад 2 млн барелів російської нафти плавають у водах біля східного Китаю після того, як США ввели санкції, зазначив Єрмак.
  • «Всі танкери, що допомагали обходити санкції, мають бути помножені на 0», – наголосив він.

Три танкери з 2 млн барелів російської нафти через санкції США простоюють біля берегів Китаю – Єрмак /Фото 1

Скрін карти, яку опублікував Андрій Єрмак

Контекст

На початку січня стало відомо, що Китай закриває ключові нафтові порти на сході країни для танкерів, які внесені до санкційних списків США: про обмеження оголосила Shandong Port Group – один із найбільших китайських портових операторів.

Активний «тіньовий флот», який перевозить нафту в обхід санкцій, налічує 669 танкерів, за даними аналітиків Lloydʼs List Intelligence. Російську нафту регулярно перевозять близько 250-300 суден, не враховуючи танкерів «Совкомфлота», який потрапив під санкції.

10 січня США ввели одні з найжорсткіших санкцій проти російської нафтової промисловості. Під обмеження потрапили 183 судна, переважно нафтові танкери, які є частиною «тіньового флоту», а також нафтові танкери, що належать російським операторам флоту.

Мінфін США запроваджує санкції проти двох постачальників послуг морського страхування, що базуються в Росії, – страхової компанії «Ингосстрах» і групи «Альфастрахование». Ще санкції торкнулися російської державної судноплавної компанії та оператора флоту «Совкомфлот».

Під санкціями опинилися російські нафтові компанії «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз», а також більше двох десятків їхніх дочірніх компаній.

Три танкери з 2 млн барелів російської нафти через санкції США простоюють біля берегів Китаю – Єрмак

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua