Справу на 157 млрд грн проти топменеджерів Полтавського ГЗК передали до суду

15 січня 2025 р. 13:06

15 січня 2025 р. 13:06


Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Голові правління комбінату інкримінували незаконне видобування корисних копалин, зловживання повноваженнями та легалізацію майна в особливо великому розмірі, одержаного злочинним шляхом, його заступнику та двом начальникам відділів – легалізацію майна в особливо великому розмірі, одержаного злочинним шляхом.
  • За версією слідства, голова правління нібито у змові з іншими невстановленими службовими особами комбінату, налагодив схему незаконного видобування корисних копалин з метою збагачення.
  • Підприємство, маючи ліцензію на видобуток лише залізної руди, начебто незаконно обробляло та реалізовувало інші породи корисних копалин, що були отримані під час виробничого процесу. Ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах, а для їх обробки необхідно отримувати спецдозвіл.
  • Із 2015 по 2021 роки було видобуто понад 20 млн куб м корисних копалин, що дорівнює приблизно 164 000 вагонів.
  • За оцінкою слідчих, сума завданих збитків довкіллю становить понад 157 млрд грн.
  • Одночасно голова правління комбінату спільно зі своїм заступником та двома керівниками відділів начебто організували легалізацію видобутих корисних копалин.
  • Посадовці з використанням потужностей підприємства переробляли видобуті породи на щебеневу продукцію трьох різних фракцій. Її продавали суб’єктам підприємницької діяльності, а для надання своїм діям вигляду законності вносили до звітної документації неправдиві відомості про результати переробки корисних копалин, стверджє Офіс генпрокурора.
  • У такий спосіб нібито легалізували незаконно видобуті понад 885 000 т щебеневої продукції та порожньої породи на загальну суму 33,5 млн грн.

Контекст

Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні. Компанії Fevamotinico S.a.r.l., підконтрольній Костянтину Жеваго , належить 50% Ferrexpo, компанії BlackRock – 6,74%. Ferrexpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК та 99,9% Біланівського ГЗК.

«Полтавський Гірничо-збагачувальний комбінат» та його керівник Віктор Лотоус опинилися під ударом у 2023 році. Проти Лотоуса було заведено одразу три справи. В одній з них керівника компанії підозрюють у завданні державі збитків на 157 млрд грн. У чому суть справи – читайте у матеріалі Forbes Ukraine .

Справу на 157 млрд грн проти топменеджерів Полтавського ГЗК передали до суду

Джерело: forbes.ua (Новини)