Вільна Україна і зміцнення НАТО. Байден у прощальній промові підбив підсумки політичної карʼєри

16 січня 2025 р. 09:16

16 січня 2025 р. 09:16


Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Байден у своєму прощальному зверненні до країни високо оцінив демократичні інституції, які керують США. «Після 50 років у центрі всього цього я знаю, що вірити в ідею Америки означає поважати інститути, які керують вільним суспільством – президентство, Конгрес, суди, вільну та незалежну пресу», – сказав він.
  • За його словами, американська система поділу влади, стримувань та противаг, можливо, не ідеальна, але вона підтримує демократію протягом майже 250 років – «довше, ніж у будь-якій іншій країні в історії, яка будь-коли намагалася провести такий сміливий експеримент».
  • Розмірковуючи про свою спадщину та досягнення своєї адміністрації, Байден висловив сподівання, що вони збережуться на довгі роки. Він перерахував деякі з досягнень свого президентства, зокрема зниження цін на рецептурні ліки для людей похилого віку, прийняття законів про безпеку у сфері продажу зброї та медичної допомоги ветеранам.
  • Байден також високо оцінив досягнення у зовнішній політиці та вказав на те, як він «зміцнив НАТО».
  • «Україна, як і раніше, вільна, і ми випередили Китай і багато інших країн», – сказав Байден.
  • Байден заявив, що досяг економічного зростання, захищаючи навколишнє середовище, і застеріг від прагнення підірвати його досягнення в галузі боротьби з глобальним потеплінням.
  • Очільник Білого дому заявив, що його турбує «небезпечна концентрація влади» серед кількох багатих людей у ​​США. «Сьогодні в Америці формується олігархія, що характеризується надзвичайним багатством, владою та впливом, яка справді загрожує всій нашій демократії, нашим основним правам і свободі, а також чесним шансам кожного на успіх», – сказав він.
  • Байден попередив про вплив «технологічного промислового комплексу» у США, використовуючи слова, які перегукувались із прощальним зверненням до країни президента-республіканця Дуайта Ейзенхауера у 1961 році. Тоді Ейзенхауер, завершуючи восьмирічний президентський термін, попереджав про небезпеку впливу на американські державні інституції військово-промислового комплексу.
  • «Шість десятиліть по тому я так само стурбований потенційним зростанням технологічного промислового комплексу. Це може становити реальну небезпеку і для нашої країни», – наголосив Байден.
  • Президент попередив, що американці зазнають потужної хвилі дезінформації і що ситуація зі свободою преси погіршується.
  • Байден завершив своє прощальне звернення на оптимістичній ноті, сказавши американцям, що, як і раніше, вірить «в ідею, за яку виступає ця країна».

Контекст

14 січня Байден підбив підсумки роботи своєї адміністрації в зовнішній політиці , значну частину промови він присвятив Україні. За його словами, наразі супротивники США, зокрема Росія, є значно слабшими, ніж це було чотири роки тому, а президент РФ Володимир Путін не досяг жодної зі своїх стратегічних цілей.

Промова Байдена прозвучала за кілька днів до вступу на посаду Дональда Трампа, котрий здобув під час президентських виборів-2024 перемогу над кандидатом від Демократичної партії – Камалою Гарріс.

Інавгурація Трампа відбудеться 20 січня.

Вільна Україна і зміцнення НАТО. Байден у прощальній промові підбив підсумки політичної карʼєри

Джерело: forbes.ua (Новини)