вологість:
тиск:
вітер:
Повернення українських біженців з-за кордону може завдати шкоди економіці Європи, – Reuters
- Повернення українських біженців може негативно вплинути на економіку Європи.
- Низьке безробіття та зростання зарплат в Європі ускладнюють зниження процентних ставок, а сильний долар США додає тиску на економіки Східної Європи.
Повернення українців додому після завершення війни може спричинити проблеми в економіці європейських країн. Нині понад 4,3 мільйона біженців з України перебувають в ЄС і знайшли робочі місця на тлі історично низького рівня безробіття.
Про це пише 24 Канал з посиланням на Reuters . Фінансисти підрахували, що економічне зростання в Центральній і Східній Європі у 2024 році становило 2,2% замість прогнозованих 0,8%.
Дивіться також У ЄС побільшало українців зі статусом тимчасового захисту
Українці сприяють економічному росту в ЄС
Завдяки українцям, які переїхали до Європи у зв'язку з війною, економіка ЄС має часткові успіхи. У Європі розглядають післявоєнне майбутнє та побоюються економічних загроз.
Демографія – це ризик, і це ризик, який завершння війни в Україні погіршить, тому що деякі з цих українців повернуться додому,
– сказала керівна директорка Центральної та Південно-Східної Європи Європейського банку реконструкції та Розробки Шарлотта Руе.
Дійсно, від березня 2022 року в Європі економіка стала ще динамічнішою, швидко розширилися виробництва та експорт.
Але останнє опитування Центрального банку Польщі показало, що 59% українських біженців і 34% довоєнних мігрантів хотіли б повернутися в Україну після закінчення війни.
Нові загрози для економіки Європи
Водночас у Польщі безробіття знаходиться на рекордно низькому рівні, що стало причиною зростання заробітної плати до піка минулого року. Уряд Чехії також попереджає, що в країні може бути нестача робочої сили в першу чергу загрожує її економіці. Ця тенденція відображається в інших країнах ЄС.
Такі загрози для економіки як зростання зарплат та інфляція ускладнюють зниження процентних ставок центральним банкам. Зростання долара США вже кинуло виклик поточному циклу зниження ставок у Східній Європі.
Як зазначив керівник відділу досліджень Raiffeisen Bank International Гюнтер Дойбер, темпи падіння інфляції, ймовірно, залишаться статичними в Угорщині та Румунії, а в інших країнах можуть зростати.
Це означає, що ми не очікуємо занадто великого зниження ставок у нашому регіоні,
– пояснив він.
Дойбер не вірить, що українські робітники, які закріпилися, справді будуть виїжджати, коли війна в Україні закінчиться.
Державна секретарка Міністерства фінансів Сербії Ана Тріповіч зазначає, що зростання заборгованості в епоху COVID та енергетична криза, спричинена вторгненням Росії в Україну, також ускладнюється сильним доларом США, через що таким країнам як Сербія буде важче обслуговувати міжнародний борг.
Сьогодні ми стикаємося з усіма тими загрозами та викликами, які виникли з різницею в роки,
– зазначила Тріповіч.
Нагадаємо, раніше економіст Олег Гетман припускав, що економічні рішення США за президентства Дональда Трампа можуть також мати вплив на європейську економіку , зокрема через введення мита на американські товари. За його словами, у світі можуть початися торгові війни. Натомість євро навряд чи значно зміниться в ціні.
Джерело: 24tv.ua (Економіка)