вологість:
тиск:
вітер:
На Житомирщині завершується будівництво заводу з переробки конопель: коли запуск виробництва
В індустріальному парку “Ма’Рижани” на Житомирщині завершується будівництво заводу з первинної переробки технічних конопель.
Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Зазначається, що запуск виробництва натуральних волокон і костриці заплановано на березень-квітень. Інвестиції в першу чергу проєкту складають близько $25 млн.
Про переробку конопель
У Рижанах триває відродження галузі переробки конопель. Виробництво волокна — це лише перший етап, наступним стане виробництво пряжі, для якого потрібні інвестиції близько $25 млн.
Вихід на виробництво тканини підвищить загальну вартість проєкту до $100-120 млн.
Власники індустріального парку готові до співпраці з потенційними інвесторами на цих етапах, інформує Кисилевський.
Що відомо про новий завод
ІП "Ма’Рижани" займає 28 га території колишнього заводу з переробки льону, де вже є підведені енергетичні потужності та водопостачання.
Зазначається, що обладнання для нового заводу було ввезено в індустріальний парк з нульовою ставкою ПДВ та ввізного мита, що є значною державною підтримкою для проєкту.
Компанія "Ма’Рижани Хемп Компані", яка управляє індустріальним парком, організувала вирощування та збирання першого урожаю технічних конопель на 700 га.
З наступного року планується збільшити площу до 1200 га та залучити 500-600 га фермерів Житомирщини.
Очікується, що вже за перший рік роботи новий завод у Рижанах дасть роботу 200 жителям Житомирщини й переробить 4,5 тисячі тонн сировини . За наступні роки кількість робочих місць сягне 700, а обсяг переробки - до 12 тисяч тон.
Виробництво з українських конопель
Волокно з першого урожаю майже повністю законтрактоване ще до запуску заводу. Покупці з Франції та Бельгії відвідали Рижани і переконались у високій якості сировини.
Тканина з українських конопель буде використовуватися для пошиття преміального одягу від провідних європейських дизайнерів.
Загалом, можливості виробництва на базі переробки технічних конопель дуже широкі: постільна білизна, канати, парусина, брезент і навіть спеціальний папір для друку грошей.
Хоча вирощування технічних конопель потребує окремого ліцензування та перебуває під пильним контролем правоохоронців, воно має високу рентабельність, наголошує Кисилевський.
Розвиток індустріальних парків в Україні
Індустріальні парки є важливою частиною економічної політики "Зроблено в Україні". Держава прагне створити сприятливі умови для виробників у парках, що дозволить прискорити розвиток виробничих процесів.
У 2025 році уряд продовжить підтримку таких парків, зокрема виділивши 1 млрд грн на будівництво та модернізацію промислової інфраструктури. Це допоможе залучати інвестиції та стимулювати розвиток регіонів країни.
Додамо, Міністерство економіки презентувало каталог індустріальних парків . Він покликаний допомогти підприємствам знайти партнерів або місце з облаштованою інфраструктурою, де можна розмістити свої виробничі потужності, а також залучити нові інвестиції.
Пізніше стало відомо, що Міністерство економіки оновило каталог індустріальних парків.
Джерело: delo.ua (Бізнес)Новини рубріки
Скільки грошей збирали президенти США на свої інавгурації в різні роки
20 січня 2025 р. 18:38
Forbes назвав найкраще місто у світі для пенсіонерів
20 січня 2025 р. 18:38
З Мадрида запустили потяги до трьох іспанських міст: ціна квитка
20 січня 2025 р. 18:38