вологість:
тиск:
вітер:
Суд арештував і передав АРМА майно Нікопольського феросплавного заводу Коломойського
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- До переданих активів увійшли: чотири тепловози, 13 думпкарів, 25 вагонів, 120 напіввагонів та понад 13 000 тонн готової феросплавної продукції.
- Рішення суду було прийняте 27 грудня 2024 року в межах кримінального провадження щодо розкрадання державних коштів у 2014 році. У справі фігурують колишні акціонери ПриватБанку, зокрема Ігор Коломойський.
- Слідство встановило, що службові особи ПриватБанку у 2014 році заволоділи понад 19 млрд грн, виділеними Національним банком України на рефінансування. Підставою для цього стали сумнівні кредитні угоди, забезпеченням яких були майнові права на товари та активи, зокрема й «Нікопольський завод феросплавів».
Нікопольський завод феросплавів. Фото: АРМА
Контекст
Феросплавна галузь України зосереджена в руках підприємств, що входять до групи «Приват», підконтрольної Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. До цієї групи належать Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати, а також Нікопольський і Запорізький заводи феросплавів . Зокрема, «Нікопольський завод феросплавів» є одним із найбільших металургійних підприємств у Європі.
У вересні 2024 року ПриватБанк виграв чотирирічну судову суперечку проти «Нікопольського заводу феросплавів». Згідно з даними, ця справа блокувала інші судові процеси проти Коломойського та Боголюбова у США .
Фінансові показники самого Коломойського демонструють значне падіння: у лютому 2022 року Forbes оцінював його статки в $1,8 млрд , а до листопада вони скоротилися до $850 млн. Причиною такого падіння є не лише війна. У липні 2022 року президент Володимир Зеленський позбавив Коломойського українського громадянства, а в листопаді держава взяла під контроль «Укртатнафту» та «Укрнафту» .
Більше про те, як змінилися статки Коломойського за час його перебування у СІЗО, читайте у матеріалі Forbes .
12 грудня 2024 року Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрило два феросплавних заводи у ухиленні від сплати майже 1,2 млрд грн податків під час експорту продукції. Детективи бюро провели обшуки на цих підприємствах.
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
Скільки грошей збирали президенти США на свої інавгурації в різні роки
20 січня 2025 р. 18:38
Forbes назвав найкраще місто у світі для пенсіонерів
20 січня 2025 р. 18:38
З Мадрида запустили потяги до трьох іспанських міст: ціна квитка
20 січня 2025 р. 18:38