вологість:
тиск:
вітер:
Ціни на нафту зросли після того, як Трамп запровадив мита
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters .
Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США коштували 73,89 долара за барель, і зросли на 1,36 долара, або 1,9%, після досягнення максимуму з 24 січня на рівні 75,18 долара за барель на початку сесії.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 67 центів, або 0,9%, до 76,34 долара за барель після досягнення максимуму в 77,34 долара.
У суботу президент США наказав ввести мита на товари з Мексики, Канади та Китаю, поклавши початок торговельній війні, яка може підірвати глобальне зростання. Енергопродукти з Канади будуть мати лише 10% мита, але мексиканський імпорт енергоносіїв стягуватиметься повними 25%, повідомили представники Білого дому.
«Відносно м’яка позиція щодо канадського імпорту енергоресурсів, ймовірно, пов’язана з обережністю», – зазначив аналітик Barclays Амарпріт Сінгх. За його словами, «мита на канадський імпорт енергоресурсів, ймовірно, будуть більш руйнівними для внутрішніх енергетичних ринків, ніж тарифи на мексиканський імпорт, і навіть можуть бути контрпродуктивними для однієї з ключових цілей президента — зниження вартості енергії».
Аналітики Goldman Sachs очікують, що тарифи матимуть обмежений короткостроковий вплив на світові ціни на нафту та газ. За даними Міністерства енергетики США, Канада та Мексика є основними джерелами імпорту сирої нафти в США. За словами джерел у галузі, мита підвищать витрати на більш важкі сорти сирої нафти, необхідні нафтопереробним заводам США для оптимального виробництва, що призведе до зниження прибутковості та потенційного скорочення виробництва.
За словами Саула Кавоніка, енергетичного аналітика компанії MST Marquee, тарифи підвищуються для найближчих цін на нафту через ризики зриву поставок, особливо для більш важких сортів. Однак ціни на нафту можуть впасти після наступного кварталу, оскільки мита спричиняють подальше погіршення прогнозу щодо попиту та оскільки ОПЕК+ зазнає більшого тиску з боку Трампа, додав він.
Організація країн-експортерів нафти та їхні союзники, група, відома як ОПЕК+, навряд чи змінять існуючі плани щодо поступового збільшення видобутку на зустрічі в понеділок, повідомили Reuters делегати групи виробників, незважаючи на тиск з боку Трампа.
Джерело: ukrinform.ua (Економіка)Новини рубріки
Платіжний баланс України у 2024 році: зведене сальдо близьке до нуля
03 лютого 2025 р. 12:33
Біткойн та інші криптовалюти подешевшали на тлі запровадження Трампом мит
03 лютого 2025 р. 12:31