вологість:
тиск:
вітер:
GRAIN STORAGE FORUM 2025 продемонстрував абсолютно нові можливості агроівентів
В останній робочий день минулого тижня і останній день січня компанія «ПроАгро Груп» вже всьоме провела в Києві масштабний GRAIN STORAGE FORUM, пише SEEDS.
Цьогоріч його організаторами виступили також Українська зернова асоціація, Спілка «Борошномели України», Асоціація елеваторів України, Агенція AGRO Marketing, Біоенергетична асоціація України, Асоціація сонячної енергетики України, яким вдалося зібрати в КВЦ «Парковий» понад 1200 учасників і гостей й перетворити цей захід в одне з найбільш представницьких, а головне – фахових і авторитетних зібрань на українському зерновому ринку.
З вітальним словом до присутніх звернулися власник «ПроАгро Груп» Олег Клименко і генеральний директор компанії Greco Group – генерального партнера форуму – Іван Корженко. Розпочалася робота форуму з діалогу президента Української зернової асоціації Миколи Горбачьова з міністром аграрної політики та продовольства Віталієм Ковалем , який коротко підбив головні підсумки роботи аграрного ринку у 2024 році й окреслив тренди розвитку, які треба підтримати і розвинути цьогоріч.
«Завдяки агровиробникам та переробникам ми закінчили минулий рік з кількома рекордами. Майже 24,7 млрд. доларів склала виручка агросектору в 2024 році. Це другий показник за всю історію України. Більше того, аграрії у воєнний рік змогли забезпечити 59% валютної виручки в країні», – наголосив Віталій Коваль.
Він підкреслив, що поточний рік має стати роком зміцнення торгівлі українською агропродукцією на світових ринках, покращення її якості і збільшення доданої вартості. У цьому зв’язку міністр підкреслив важливість збільшення фінансування і інвестицій у виробництво, відстоювання інтересів України і її агросектору у ході перемовин щодо вступу країни до ЄС.
Виступ міністра й подальші промови спікерів форуму засвідчили, що хоча у його назві містяться слова grain storage, насправді він вже давно вийшов за межі зернозберігання. Зернова логістика і трейдинг, як безпосередньо дотичні до зберігання, вже давно закріпилися у числі окремих тем форуму, але щороку зростає увага і кількість часу для обговорень, які приділяються також переробці зерна, фінансуванню виробництва, забезпеченню його сталості і безпеки шляхом диверсифікації енергоспоживання і енергозабезпечення підприємств галузі.
Ця тематична «експансія» далася взнаки і цього разу. Окрім Української зернової конференції і конференції по зберіганню і сушінню зерна в рамках Grain Storage Forum 2025 пройшли ще дві конференції – «Агропереробка: фінансування та інвестиції» й «Агронергоефективність і агроенергобезпека», які теж викликали чималий інтерес учасників.
Всього впродовж дня на форумі виступили понад 70 спікерів.
«На цьому форумі ще раз повідомляю і підтверджую, що з понеділка 3 лютого Держпродспоживслужба переходить на видачу виключно електронних фітосанітарних сертифікатів для експорту агропродукції. Паперових більше не буде – відтепер працюватимемо по новому» , – заступник голови ДПСС Вадим Чайковський.
«Єгипет підписав з росією прямий держконтракт на постачання зерна, але отримав його неналежної якості і тепер не знає, що з цим зерном і контрактом робити. Якість українського зерна висока, і можливо нам теж треба укладати державні контракти з країнами-імпортерами, як і надалі боротися з поставками рф зерна з окупованих українських територій. Ми вже підписали з Литвою, й Великою Британією договори щодо протидії таким поставкам, і будемо досягати аналогічних домовленостей з іншими країнами» , – заступниця міністра агрополітики Оксана Осмачко.
«Останні дні багато говоримо про припинення фінансування навіть уже погоджених проєктів одним відомим іноземним агентством, назву якого не буду згадувати. Але на нашому ринку багато і міжнародних, і українських організацій, завдяки яким у нас ще є достатньо можливостей залучати інвестиції в переробку агропродукції, і треба ними користуватися» , – Родіон Рибчинський , директор ГС «Борошномели України».
«Якщо у компанії нема власного земельного банку й власного зерна, якщо разом з елеватором вона не побудувала потужності з його переробки і свою систему трейдингу, то вона побудувала не елеватор, а металобрухт. Сам по собі він прибутку не принесе» , – Таїр Мусаєв , віце-президент компанії BZK Grain Alliance.
«Побудував елеватор і пішов відпочивати – це не про сьогодні. Сьогодні елеватору потрібно шукати, завдяки чому він може працювати більш ефективно, витрачаючи менше ресурсів, і на чому може додатково заробити – наприклад, запроваджуючи нові сервіси, пропонуючи додаткові послуги. Тільки так сьогодні можна залишитися в плюсі» , – Роман Андрейків, генеральний директор ТОВ «Агродар-Бар».
«У планах «Укрзалізниці» – збільшення обсягу контейнерних, зокрема мультимодальних перевезень зерна, шротів, які вже сьогодні вигидніші за перевезення у вагонах-зерновозах. Також розглядаємо можливість будівництва поблизу вузлових залізничних станцій кластерів з переробки сировини, що додатково здешевить агрологістику» , – Валерій Ткачов , заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця».
«Окрім самих законів про біометан в Україні вже нарешті прийнята й вся необхідна підзаконна база, тож бажаючих зайти в цей бізнес серед агрокомпаній зараз набагато більше, ніж коли ми починали як першопрохідці. Сміливо можу сказати – ринок дійсно дуже цікавий. Якщо взяти Францію чи Німеччину, то в кожній з цих країн працює близько 15 тисяч біогазових заводів, і в Україні їх має бути не менше» , – Сергій Савчук , директор з розвитку та інвестицій групи компаній VITAGRO.
Окремо на конференції працювала зала семінарів, де виступили керівники кількох компаній, а також виставка, у якій взяли участь більше 50 експонентів, які представили свою продукцію і послуги для аграрного ринку.
Протягом всього форуму працювала лаунж-зона, у перерві між конференціями лунала жива музика, влаштовувалися кава-брейки, а після завершення роботи відбувся невеличкий концерт набираючої популярності співачки Люсі Кави.
Джерело: www.seeds.org.ua
Новини рубріки
У січні на аукціонах у системі Prozorro.Продажі залучили понад ₴466 мільйонів
03 лютого 2025 р. 18:54
Нове призначення в НБУ: Леся Колесан очолила департамент закупівель
03 лютого 2025 р. 18:47
В Україні більше не підніматимуть податки "раптово": Гетьманців анонсував нове рішення Ради
03 лютого 2025 р. 18:35