Енергетична незалежність: у Бучанській громаді запрацювала перша когенераційна установка на 2,5 МВт

03 лютого 2025 р. 17:27

03 лютого 2025 р. 17:27


У Бучанській громаді на Київщині запустили першу когенераційну установку потужністю 2,5 МВт. Вона вже постачає електричну енергію до національної мережі, сприяючи зміцненню енергетичної безпеки регіону.

Зазначається, що цей проєкт реалізований спільно з ТОВ "Укрпалет Енерджі" в рамках стратегії, спрямованої на підвищення енергонезалежності.

Запровадження сучасних когенераційних установок стане важливим кроком до забезпечення стабільного енергопостачання, а також суттєво зменшить залежність від централізованих енергетичних мереж. Це дозволить не лише підвищити надійність енергозабезпечення, а й збільшити рівень енергонезалежності, підкреслив Федорук.

У планах — розширення цієї ініціативи через встановлення ще п’яти когенераційних установок з загальною потужністю 15 МВт.

Це дасть можливість покрити до 50% енергетичних потреб Бучанської громади, що забезпечить її ще більшою автономністю та зменшить потребу в зовнішніх джерелах енергії, додав міський голова.

Такий підхід сприятиме розвитку сталих і незалежних енергетичних систем, що позитивно вплине на загальний економічний стан регіону.

Про енергетичну незалежність України

Раніше повідомляось, що у Київській області тривають роботи з встановлення шести когенераційних установок , що є важливим кроком у напрямку посилення енергетичної незалежності регіону.

Когенераційні установки, будуть розташовані в Броварському, Білоцерківському, Фастівському та Бучанському районах, мають загальну потужність близько 4,33 МВт. Це суттєво зміцнить енергетичну інфраструктуру регіону та сприятиме підвищенню його енергонезалежності.

У кінці листопада минулого року запрацювала когенераційна в Чернігові на об'єкті водоканалу  установка, яка забезпечуватиме безперебійну роботу міських очисних споруд навіть під час блекаутів.

7 листопада почала працювати перша когенераційна газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт у Києві. Обладнання встановили за допомоги USAID та Проєкту енергетичної безпеки на одному з підприємств критичної інфраструктури міста.

Додамо, в Україні ще з 2023 року почали розглядати створення системи мініелектростанцій . Це може стати хорошим інструментом для стабілізації енергосистеми та забезпечення енергопостачання на місцях. Але ціна електроенергії від такої генерації має бути співставною з ціною з енергосистеми.

Когенераційна установка — комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію.

Енергетична незалежність: у Бучанській громаді запрацювала перша когенераційна установка на 2,5 МВт

Джерело: delo.ua (Бізнес)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua