вологість:
тиск:
вітер:
НБУ визнав діяльність онлайн-сервісу BitCapital незаконною: компанія маскувала видачу кредитів під позики у крипті
Ключові факти
- НБУ проаналізував роботу онлайн-сервісу та встановив, що компанія декларувала видачу позики в криптовалюті, а насправді видала кредити в гривні за завищеними відсотками.
- Так BitCapital ухилялась від виконання вимог українського законодавства, йдеться у релізі регулятора. Також для обходу фінансового регулювання компанія використовувала юридичну особу-нерезидента Golden Interest Group Limited, зареєстровану за кордоном.
- Серед ключових порушень регулятор виявив завищені відсоткові ставки, приховування реальної вартості кредиту, непрозорі умови договорів та порушення законодавства про захист прав споживачів.
- До Нацбанку надійшло понад 700 скарг від клієнтів BitCapital. Найбільше постраждали соціально незахищені громадяни та військовослужбовці, яким компанія відмовляла у передбачених законом пільгах та застосовувала жорсткі методи стягнення боргів.
- Регулятор визнав діяльність BitCapital незаконною та може ініціювати подальші санкції.
Контекст
Онлайн-сервіс BitCapital була зареєстрована за юридичною особою ПАТ «ЗНВКІФ «БІТ КАПІТАЛ», у січні 2008-го в Дніпрі, за даними YouControl. Уповноважена особа – Анжеліка Миколаївна Паначова. Розмір статутного капіталу юридичної особи складає 200 700 000. Статус юридичної особи припинено в липні 2017-го.
Наразі єдиним законним платіжним засобом на території України є гривня. Законодавство про віртуальні активи розробляється.
У Верховній Раді вже зареєстровані два законопроєкти, які мають врегулювати обіг віртуальних активів . Перший просуває Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків (НКЦПФР), другий – Міністерство цифрової трансформації.
В першому кварталі цього року в Раді хочуть ухвалити законопроєкт про врегулювання віртуальних активів. Головне питання, яке має розв’язати майбутній законопроєкт, – оподаткування галузі та визначення органу, який буде її регулювати.
Верховна Рада у листопаді 2023-го ухвалила закон, який передбачає обмеження максимальної ставки за мікрокредитами на рівні 1% на день.
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
Колишня топменеджерка "Укренерго" та ДТЕК очолила департамент персоналу в НБУ
04 лютого 2025 р. 21:38
Коли починає діяти «Зелена картка» (важливі деталі)
04 лютого 2025 р. 21:19
Мінфін розмістив ОВДП ще на 13,2 мільярда
04 лютого 2025 р. 20:58