Трамп відновлює тиск на Іран, щоб звести продаж нафти з тієї країни до нуля

04 лютого 2025 р. 23:13

04 лютого 2025 р. 23:13


Президент США Дональд Трамп планує відновити максимальний тиск на Іран, зокрема вжити заходів, які б дали змогу звести до нуля експорт нафти з тієї країни, – аби зупинити процес створення Тегераном ядерної зброї.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters .

Зазначається, що Трамп підписав президентську директиву, яка відновлює жорстку політику Вашингтона щодо Ірану періоду його першого терміну президентства.

Директива Трампа, серед іншого, передбачає максимальний економічний тиск на Іран з боку Міністерства фінансів США, зокрема санкції та механізми примусу для тих, хто порушує чинні обмеження.

За словами одного з американських посадовців, нинішня адміністрація прагнутиме звести «експорт нафти з Ірану до нуля».

Трамп звинувачує експрезидента Джо Байдена в тому, що не забезпечив суворе дотримання санкцій на експорт нафти. Це нібито дало Тегерану змогу продавати нафту для фінансування програми створення ядерної зброї та підтримки бойовиків на Близькому Сході.

Трамп заявив у вівторок , що готовий зустрітися зі своїм іранським колегою, аби переконати Іран відмовитися від спроб отримати ядерну зброю.

Зазначається, що Іран прискорив роботи над збагаченням урану, досягнувши 60% чистоти, тоді як для виробництва зброї потрібно 90%. Іран заперечує намір розробляти ядерну зброю.

За оцінками Управління енергетичної інформації США, експорт нафти з Тегерана приніс 53 млрд доларів у 2023 році й 54 млрд доларів – у 2022-му. Згідно з даними ОПЕК, видобуток у 2024 році був найвищим з 2018-го.

Під час першої каденції Трампа експорт нафти з Ірану впав майже до нуля.

Міжнародне енергетичне агентство, що базується в Парижі, вважає, що Саудівська Аравія, ОАЕ та інші члени ОПЕК мають вільні потужності, щоб компенсувати будь-який втрачений експорт з Ірану, який також є членом ОПЕК.

Як повідомляв Укрінформ, Китай не визнає санкцій США , і китайські фірми купують найбільше іранської нафти. Китай та Іран також створили торговельну систему, яка використовує переважно китайський юань та мережу посередників, уникаючи долара і впливу американських регуляторів.

Фото: The White House

Трамп відновлює тиск на Іран, щоб звести продаж нафти з тієї країни до нуля

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua