Уряд схвалив програму розвитку тваринництва до 2033 року

05 лютого 2025 р. 10:30

05 лютого 2025 р. 10:30


Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства .

Зазначається, що затверджена Концепція Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року слугує основою для розробки державної цільової програми розвитку тваринництва, переліку дієвих заходів покликаних сприяти розвитку галузей тваринництва.

«Тільки з покращенням стану у тваринницькій галузі ми зможемо збалансувати наш аграрний сектор. Концепція визначає розвиток тваринництва як стратегічне завдання державної політики. Це дасть можливість вирішити низку економічних, соціальних, екологічних питань, особливо в контексті реалізації євроінтеграційного курсу України», - зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Згідно з концепцією, Державна цільова економічна програма розвитку тваринництва має забезпечити задоволення потреб внутрішнього ринку у безпечній та якісній харчовій продукції тваринного походження. Програма повинна створити прогресивні форми підприємництва, зокрема щодо фермерського господарства, які сприятимуть інтеграції в аграрний ринок.

Також необхідно створення відповідних умов розвитку тваринництва шляхом поєднання державного і ринкового механізмів регулювання. Це стимулюватиме розвиток переробки продуктів тваринництва, зокрема збільшення обсягів молочної сировини для промислової переробки до 6 млн т.

Крім того, передбачається стабілізація і збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин. Планується збереження локальних порід і покращення генетики високопродуктивних світових порід через селекцію, забезпечуючи галузь племінними ресурсами українського походження. Так, великої рогатої худоби – до 50%, свиней – до 50%, коней – до 70%, овець – до 80%, кіз – до 50%, птиці – до 50%, бджіл – до 100%.

Згідно з концепцією, забезпечуватиметься стабільний ветеринарно-санітарний стан, біологічна та інфекційна безпека тваринницьких об’єктів, а також запобігання негативним екологічним наслідкам виробництва. Також планується просування експорту харчових продуктів тваринництва та відкриття нових ринків.

Водночас надаватиметься підтримка малим та середнім виробникам, стимулюватиметься розвиток фермерських і селянських господарств на кооперативних засадах для переробки та органічного виробництва з використанням прямих каналів реалізації продукції.

У міністерстві зауважили, що впровадження сучасних технологій допоможе зменшити забруднення навколишнього середовища та дотримати принципи сталого розвитку і екологічної безпеки, зберігаючи природні ресурси для майбутніх поколінь. До того ж приділяється увага удосконалення підходів до застосування стандартів благополуччя сільгосптварин та сталого ведення тваринництва.

Як повідомлялось, Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Українським клубом аграрного бізнесу (УКАБ) представили перший аутлук українського аграрного ринку, який містить аналіз динаміки та структури виробництва й експорту агропродукції на світові ринки у 2024 році.

Уряд схвалив програму розвитку тваринництва до 2033 року

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua