вологість:
тиск:
вітер:
Торгова війна. ЄС може завдати удару по американським техкомпаніям у відповідь на мита Трампа – FT
Ключові факти
- Йдеться про використання ЄС інструменту, розробленого під час першого терміну Трампа і який згодом використовувався як стримуючий фактор проти Китаю.
- Він дозволяє виконавчому органу ЄС вводити обмеження на торгівлю послугами, якщо він визначить, що країна використовує мита на товари для примусу до зміни політики.
- Закон про взаємне визнання (ACI), який набув чинності в 2023 році, дозволяє блоку вибирати з широкого спектру заходів у відповідь, таких як скасування захисту прав інтелектуальної власності або їх комерційної експлуатації, наприклад, завантаження програмного забезпечення та потокових сервісів.
- Він також дозволяє ЄС блокувати прямі іноземні інвестиції чи обмежувати доступ до ринку для банківських, страхових та інших фінансових груп.
- Один чиновників попередив, що хоча ЄС і має досвід у питаннях регулювання тарифів на товари, він все одно може відмовитися від розширення суперечки на нові сфери, включаючи послуги та права інтелектуальної власності.
- Міністри торгівлі ЄС зустрілися 4 лютого у Варшаві, щоб обговорити погрози президента США. Чиновники, поінформовані про закриті дискусії, заявили, що більшість висловилася на підтримку каральних заходів у разі потреби.
- Єврокомісар з торгівлі Марош Шефчович заявив, що хотів би знайти спосіб уникнути введення мит, але додав: «Якщо по нам ударять, ми рішуче відреагуємо». Шефчович зазначив, що блок має великий дефіцит у торгівлі зі США у сфері послуг, хоча в торгівлі товарами спостерігається профіцит.
- Деякі держави-члени побоюються вести торгову війну, коли економічне зростання настільки слабке. «Ми хочемо деескалації», – сказав дипломат ЄС, поінформований про дискусії.
- Міністр торгівлі Франції Лоран Сен-Мартен заявив Financial Times, що, незважаючи на ACI, ЄС, можливо, знадобляться швидші заходи у відповідь. «Швидкість — одне з ключових питань, ми маємо бути готові швидше, ніж минулого разу. Ми повинні бути більш згуртованими та швидкими».
- Дипломат блоку заявив, що блок може діяти швидко у разі кризи, додавши: «Погляньте на нашу реакцію на російське вторгнення в Україну чи пандемію COVID».
Контекст
Будь-які заходи у відповідь мають бути пропорційними, і Єврокомісія повинна буде надати докази шкоди галузям промисловості ЄС. Вона також має отримати схвалення як мінімум від 15 із 27 держав-членів. Консультації можуть тривати кілька тижнів.
У березні 2018 року Трамп ввів мита у розмірі 25% на сталь та 10% на алюміній. ЄС знадобилося три місяці, щоб схвалити заходи у відповідь на товари США на суму €2,8 млрд.
У січні 2025-го Трамп заявив, що він запровадить мита щодо ЄС, пославшись на дії Брюсселя проти американських технологічних компаній та його великий торговий дефіцит у товарах. Він не повідомив подробиць про те, коли буде вжито заходів і чи зможе блок домовитися про відстрочку, як це зробили Канада та Мексика .
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
Кава продовжує дорожчати: найдовша серія зростання ціни за 45 років
05 лютого 2025 р. 20:22
Особисті перекази з ЄС досягли рекордного відтоку в 2023 році (інфографіка)
05 лютого 2025 р. 20:22
Наглядова рада "Укренерго" оголосила пошук нового керівника компанії
05 лютого 2025 р. 20:17