«Підриватиме важелі впливу РФ». В Офісі президента підтримують довгострокові закупівлі СПГ зі США і запросять американські компанії

22 лютого 2025 р. 10:43

22 лютого 2025 р. 10:43


Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Ключові факти

  • За словами Єрмака, Україна прагне здійснювати масштабні довгострокові закупівлі американського СПГ, що «стане важливим внеском не лише в американську енергетичну галузь, а й у європейську енергетичну безпеку та ширші геополітичні зусилля щодо нейтралізації енергетичної зброї Росії».
  • Він наголосив, що експорт СПГ із США в Україну допоможе стабілізувати ширший європейський ринок та послабить європейські голоси, які закликають відновити постачання російського газу.
  • Німеччина, Польща та країни Балтії вже збільшили інфраструктуру імпорту СПГ, створивши більш гнучку та стійку енергетичну мережу для розміщення більших поставок СПГ із США, додав він.
  • «Стабільні поставки американського СПГ зменшать волатильність цін і послаблять здатність Росії маніпулювати енергетичними ринками за допомогою штучного дефіциту або підвищення цін, переваги, які мають визнати навіть європейські країни, які виступають за збереження доступу до імпорту російського газу», – написав Єрмак.
  • Очікується, що кожне постачання американського газу в Україну підриватиме «важелі впливу Росії, роблячи енергетичний шантаж Путіна менш ефективним з кожним доларом, витраченим на енергію, яка зміцнює звʼязки між США та Європою».
  • За словами очільника ОП, уряд України перебуває у процесі запрошення американських компаній СПГ до України для обговорення того, як задовольнити негайний попит на американський СПГ. Крім цього, Україна має другі за величиною запаси газу в Європі, які «доступні для видобутку американськими енергетичними компаніями», сказав Єрмак.

Контекст

До вторгнення Росія продавала до Європи близько 155 млрд кубометрів трубопровідного газу на рік. У 2024-му країна експортувала до регіону близько 30 млрд кубометрів газу, причому більше половини обсягів йшло через Україну. Постачання російського газу через Україну припинилося 1 січня після закінчення терміну дії транзитного контракту.

СПГ – один із основних видів палива, який ЄС закуповує у Росії після зупинки транзиту природного газу через Україну. За даними Kpler, 20% скрапленого газу, що імпортується до Європи, надходить із Росії. Основними споживачами є Франція, Іспанія та Бельгія , де постачання забезпечується довгостроковими контрактами, вихід із яких неможливий без загальної заборони на рівні ЄС.

Президент США також пригрозив ЄС митами , якщо той не купуватиме більше скрапленого природного газу з Америки, який дорожчий за трубопровідний газ.

Україна неодноразово зверталася до ЄС із закликом припинити імпорт російського СПГ , наголошуючи на необхідності переходу до альтернативних постачань, зокрема із США.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга запропонував «можливість України купувати СПГ із США і зберігати його в підземних газосховищах на Заході України». Також в українських сховищах міг би зберігатись американський СПГ, закуплений іншими європейськими країнами.

Україна розглядає пропозицію зберігання американського СПГ у своїх сховищах як стратегічний напрям роботи із США . Пропозицію можуть обговорити вже найближчим часом із новою адміністрацією США, заявив на брифінгу речник МЗС Георгій Тихий, відповідаючи Forbes Ukraine.

«Підриватиме важелі впливу РФ». В Офісі президента підтримують довгострокові закупівлі СПГ зі США і запросять американські компанії

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua