Місія Світового банку оцінить ефективність спільного з МОЗ проєкту щодо реагування на COVID-19

26 березня 2025 р. 16:23

26 березня 2025 р. 16:23


В Україні розпочала роботу місія Світового банку для завершення спільного з МОЗ проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», започаткованого у 2021 році.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя , передає Укрінформ.

"Місія Світового банку у співпраці з представниками МОЗ оцінюватиме ефективність впровадження проєкту. Команди працюватимуть кілька днів та безпосередньо відвідають медзаклади в регіонах, щоб наочно оцінити ефективність впроваджених проєктів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк є партнерами у сфері реформування охорони здоров’я з 2015 року.

Проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» розпочався під час пандемії COVID-19 у 2021 році. В його межах у країні створили сучасну національну систему зберігання вакцин із контролем дотримання температурних умов «холодового ланцюга».

Одним з напрямків проєкту була закупівля лабораторного обладнання для заміни застарілого на рівні регіонів. За останні 1,5 року лабораторії отримали майже 1,5 тисячі одиниць специфічного обладнання, зокрема секвенатори, сучасні ампліфікатори, центрифуги, автоклави.

За час реалізації проєкту медзаклади та обласні Центри контролю і профілактики хвороб отримали прекваліфіковані ВООЗ холодильники і морозильники — більше 5 тисяч одиниць, 16 сучасних вантажних автомобілів з рефрижераторними установками, які відповідають світовим стандартам транспортування імуноглоболічних препаратів.

На випадок «блекаутів» закуплено 769 генераторів різної потужності для медзакладів у всіх регіонах України. Також закуплено 4 секвенатори з наборами реагентів для Одеського, Вінницького, Дніпропетровського та Київського обласного ЦКПХ. У 17 областях та місті Києві медзаклади отримали 50 комплектів спецобладнання для знезараження медичних відходів.

У межах проєкту вдалося купити 38 комп’ютерних томографів для лікарень у 18 областях та 11 ангіографів для медзакладів у 10 областях. Обладнання придбали за прямими договорами з постачальниками.

Важливим напрямком співпраці МОЗ зі Світовим банком за спільним проєктом стала закупівля обладнання для реанімацій. Майже 200 лікарень по всій країні отримали сучасні наркозно-дихальні станції. 300 нових сучасних апаратів в ці хвилини допомагають лікарям проводити операції та підтримують пацієнтів.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоровʼя та Світовий банк розпочинають проєкт « Трансформація охорони здоров'я шляхом реформи та інвестицій в ефективність » (THRIVE) з підтримки Програми медгарантій, посилення технічної та цифрової можливостей медсервісів.

Місія Світового банку оцінить ефективність спільного з МОЗ проєкту щодо реагування на COVID-19

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)