AМКР обіцяє виплатити 13-ту зарплату та підвищити її з 1 травня

28 березня 2025 р. 16:57

28 березня 2025 р. 16:57


Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.

Від 49 грн на місяць!

Деталі

  • За його словами, основним випробуванням для підприємства стало подолання втрати конкурентоспроможності через різке зростання тарифів на енергоносії в Україні, перебої з електропостачанням внаслідок російських атак, а також проблеми із забезпеченням кадрами, що відбувалося на тлі падіння ринкових цін на продукцію.
  • Він зазначив, що у 2024 році завантаження металургійного виробництва становило лише 25-30% від довоєнного рівня у першому та четвертому кварталах і 50% у другому та третьому кварталах, тоді як гірничий департамент працював на 70% від довоєнних потужностей.
  • Лонгобардо додав, що, попри зростання виробництва основних видів продукції на 40-70% порівняно з 2023 роком, за підсумками 2024 року комбінат так і не досяг прибутковості, що зробило цей рік третім поспіль збитковим. Він наголосив, що у надскладних умовах, які важко уявити в мирний час, підприємство вистояло завдяки професіоналізму та відданості працівників, а також фінансовій підтримці материнської компанії, яка з початку війни інвестувала понад $1 млрд.
  • Через складну фінансово-економічну ситуацію та невиконання показників для 13-ї зарплати, після переговорів із головою ПО ПМГУ, представником трудового колективу, вирішено виплатити працівникам підприємства та дочірніх компаній винагороду за 2024 рік у розмірі 50% середньомісячної зарплати за відпрацьований час разом із зарплатою за березень 2025 року.
  • За підсумками переговорів із головою ПО ПМГУ також домовлено про диференційоване підвищення окладів працівників підприємства та дочірніх компаній з 1 травня 2025 року в межах від 5% до 22%, що в середньому по підприємству складе 15%.
  • Лонгобардо зазначив, що підвищення зарплат буде індивідуальним, залежно від відповідності поточної оплати середньому ринковому рівню в Україні з урахуванням умов праці та справедливості, висловивши надію на швидкий мир і важливу роль підприємства у відбудові країни.

Контекст

«АрселорМіттал Кривий Ріг» є значним платником податків і ключовим роботодавцем у Кривому Розі, а також одним із провідних виробників металопродукції в Україні. Підприємство з повним виробничим циклом має потужності для випуску понад 6 млн т сталі, більш як 5 млн т прокату та понад 5,5 млн т чавуну щорічно.

У квітні 2024 року АМКР запустив доменну піч і майже подвоїв виробництво сталі та прокату , незважаючи на російські атаки на енергосистему. Виробництво сталі зросло на 90% (з 86 000 т до 163 000 т), а прокату – на 95% (з 78 000 т до 152 000 т) порівняно з квітнем 2023 року.

За словами Мауро Лонгобардо в інтерв’ю Forbes Ukraine у листопаді 2024 року, через війну підприємство втратило понад $50 млн, переважно через відключення електроенергії.

У 2024 році Україна суттєво наростила металургійне виробництво порівняно з попереднім роком. За даними «Укрметалургпром» від 9 січня, найбільше зростання – 21,6% – зафіксовано у виробництві сталі.

Експорт залізорудної сировини з України за рік склав 33,7 млн т, що в 1,9 раза більше, ніж у 2023-му , а чорних металів – 6,5 млн т, що на чверть перевищує показники попереднього року, повідомила Держмитслужба України.

AМКР обіцяє виплатити 13-ту зарплату та підвищити її з 1 травня

Джерело: forbes.ua (Новини)