вологість:
тиск:
вітер:
В Україні знижуються ціни на молоко-сировину - асоціація виробників
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Асоціації виробників молока.
“Закупівельні ціни в Україні продовжили рухатись вниз у другій половині березня. Однак, надлишки молока -сировини на ринку, які тиснуть на закупівельні ціни, зменшилися відносно першої половини березня через збільшення обсягів експорту молочної продукції з України та певне збільшення споживання всередині країни”, - зауважили експерти.
Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку на 25 березня становила 16,35 грн/кг без ПДВ, що на 45 коп. менше, ніж місяць тому.
Водночас закупівельна вартість вищого ґатунку знизилась на 50 коп. і сягнула 16,15 грн/кг без ПДВ. А перший ґатунок в середньому коштує 15,65 грн/кг без ПДВ (-35 коп.).
Так, середньозважена ціна трьох ґатунків становила 16,20 грн/кг без ПДВ (-40 коп. порівняно до попереднього місяця).
В АВМ прогнозують, що станом на 1 квітня може відбутися зниження ціни на молоко-сировину в Україні на 20-30 коп. При цьому, ціни на молоко в Україні вищі, ніж у Новій Зеландії та країнах Південної Америки, які активно експортують свою продукцію в Азію та Африку, конкуруючи з українськими та європейськими експортерами.
Спалахи ящуру в Угорщині та Словаччині, а також ймовірність поширення хвороби в Польщу та Австрію створюють передумови для подальшого зниження закупівельних цін. Молокопереробні підприємства Польщі та Австрії експортують значні обсяги молочних продуктів і, у разі карантину, можуть перейти на виробництво продукції тривалого зберігання, зокрема вершкового масла та сухого молока — основних товарів українського молочного експорту.
“Накопичення масла та сухого молока на складах в Європі може вплинути на зниження цін на аналогічну продукцію та молоко-сировину в Україні. Також існує ризик поширення ящуру в Україні з сусідніх країн, що може призвести до значних збитків для молочної галузі”, - додали в асоціації.
До того ж, одним із факторів, що може призвести до зниження цін на молоко-сировину в Україні, може стати відміна 5 червня 2025 року з боку ЄС пільгового митного режиму для сільгосппродукції українського виробництва, у тому числі молочних продуктів.
Відновлення мит може зменшити обсяги експорту молочних продуктів з України навіть до третіх країн, оскільки постачання здійснюється через морські порти Польщі та Румунії. У разі розвитку подій за таким сценарієм, ймовірно, надлишки молока-сировини в Україні зростуть, а закупівельні ціни знизяться.
Як повідомлялось, українська бізнес-спільнота молочного сектору ініціювала розробку Дорожньої карти інтеграції до ЄС.

Новини рубріки

Компанія Ілона Маска запустила перший пілотований політ над полюсами Землі
02 квітня 2025 р. 00:18

Біткоїн та Ethereum продемонстрували найгірший I квартал за останні сім років
01 квітня 2025 р. 23:51

У Києві обрали інфлюенсерку року інвестиційного ринку
01 квітня 2025 р. 22:56