Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Гетманцев заявив, що програма «Зроблено в Україні» потребує серйозних корективів
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що держава повинна переглянути програми підтримки економіки, бо темпи її відновлення впали.
Про це він написав у
Telegram
, коментуючи останні публікації Держстату.
Як свідчать дані Держстату, у 2024 році перевезення вантажів зросло на 7,8%, пасажирів — 6,8%, вантажообіг — на 13%, пасажирообіг — на 10,1%. Порівняно з 2023 роком темпи зростання у вантажному сегменті прискорилися, у пасажирському — пригальмували.
У будівництві обсяги зросли на 15,5% (у 2023 році — на 25,0%), а промислове виробництво збільшилось на 3,6% (у 2024 році — на 6,8%).
«Скорочення темпів відновлення (особливо у двох останніх секторах) викликає тривогу. Якщо за збереження досягнутих минулого року показників будівельна галузь зможе вийти на довоєнні обсяги у 2029 році, то промисловість — тільки через десятиліття, у 2035 році», — написав Гетманцев.
«Вочевидь Мінекономіки потрібно внести серйозні корективи у свою іміджеву програму „Зроблено в Україні“, адже державі вкрай потрібно прискорення, а не уповільнення відновлення ключових її секторів», — додав Гетманцев.
Довідка Finance.ua:
- Нагадаємо, за даними дослідження Deloitte Ukraine, торік українці почали купувати менше будівельних матеріалів для проведення ремонтів своїх помешкань. Виняток — переселенці, які були змушені залишити свої домівки після початку повномасштабного вторгнення і які вже повернулися в Україну. Нині ця категорія покупців будматеріалів купує їх вдвічі частіше за середньостатистичного українця.
- Політика «Зроблено в Україні» — це 14 програм для підтримки виробників — локалізація в публічних закупівлях, часткова компенсація вартості українського обладнання, «Національний кешбек», єОселя, гранти на розвиток переробної промисловості, «Доступні кредити 5−7-9%», індустріальні парки, підтримка проектів зі значними інвестиціями, Експортно-кредитне агентство і низка інших.
- За даними Мінекономіки, лише торік обсяг їх фінансування склав сумарно понад 34 млрд грн. У цьому році пріоритети залишаються незмінними — розвиток виробництва, залучення інвестицій в реальний сектор та збільшення несировинного експорту.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

Нові мита Трампа. Акції та індекси падають, ЄС та Китай обіцяють контрзаходи (оновлюється)
03 квітня 2025 р. 08:57

Як сформувати корисні фінансові звички: поради від фахівців
03 квітня 2025 р. 08:49

Державні облігації програють валюті в боротьбі за заощадження. Що з цим робити
03 квітня 2025 р. 08:40