В Україні стали більше виробляти сиру: акційні знижки в супермаркетах сягають 25%

02 квітня 2025 р. 11:58

02 квітня 2025 р. 11:58


З падінням цін на молоко-сировину, рентабельність виробництва сирів збільшується. Тому найважчий період для українських сироварів вже минув.

Про це повідомляє "Інфагро".

Українські виробники збільшили випуск сиру

Зазначається, що стимулюючи продажі, вітчизняні сировари можуть собі дозволити акційні продажі на свою продукцію зі зниженням цін , яке часто сягає 25%, але базові прайси виробників наразі залишаються незмінними.

За прогнозами аналітиків, якщо з осені знову подорожчає сировина, то сировари будуть мати “запас міцності”, щоб не піднімати ціни знову. В такому випадку вони просто зможуть зменшити обсяги продажів через акції.

Експерти наголошують, що при цьому торговельні мережі поступитися своєю маржинальністю не хочуть і часто закладають близько 25% націнки. Натомість в країнах ЄС торговельні націнки мереж значно скромніші. Наприклад, в Угорщині недавно були запроваджені обмеження націнки супермаркетів до 10% на 30 харчових продуктів, з них 10 видів молочних, в тому числі і сир.

"Суттєві акційні цінові знижки на вітчизняні сири та зміцнення курсу євро справили певний вплив на зменшення обсягів імпорту товару. Це дозволяє українським виробникам поступово збільшувати випуск сиру. Хоча виробничі показники в першому кварталі ще залишаються поки що скромнішими, ніж торік", - констатують експерти.

Українці їдять імпортні сири

Зауважимо, імпортних сирів на полицях магазинів стає все більше, що також явно не на користь вітчизняним виробникам.

Тому українські виробники сиру стикнулися з загрозою втрати значної частини внутрішнього ринку збуту.

Через зростання вартості сирого молока українські сировари намагаються і далі піднімати ціни на свою продукцію. Різниця в ціні з українським "голландським" сиром настільки вражаюча, що супермаркети не можуть цим не скористатися і завозять більше імпортного товару.

В Україні стали більше виробляти сиру: акційні знижки в супермаркетах сягають 25%

Джерело: delo.ua (Бізнес)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua