Як сформувати корисні фінансові звички: поради від фахівців

03 квітня 2025 р. 08:49

03 квітня 2025 р. 08:49


Фінансові звички — це не просто дії, які повторюються. Вони ґрунтуються на особистих переконаннях, емоціях та поведінкових моделях.

Для того, щоб нові звички увійшли у життя, важливо розуміти, як працює мозок і що саме допомагає нам змінювати власну поведінку. Детально про це розповіли фахівці Фінкульту .

Додаткові кошти можуть бути на вашому рахунку вже сьогодні. Кредити онлайн. Багато пропозицій, можна порівняти умови. Каталог на Finance.ua.👛

Як працює формування звичок

Формування будь-якої звички складається з трьох етапів:

Нагородою та результатом за дотримання звички може стати приємне відчуття контролю власних фінансів або майбутня фінансова безпека.

Як впровадити нові фінансові звички

  • Замініть стару звичку новою.

Легше не викорінювати стару поведінку, а замінювати її. Наприклад, замість того, щоб імпульсивно купувати каву щоранку, переводьте ці ж гроші на окремий рахунок «маленькі радощі» — так ви накопичите на щось важливіше.

  • Використовуйте «ефект дофаміну»

Мозок любить миттєве задоволення. Відзначайте маленькі перемоги. Похваліть себе, якщо змогли заощадити.• Гейміфікуйте процес. Спробуйте «фінансовий челлендж» — кожен день без зайвих витрат відзначайте у календарі.

  • Прив’яжіть нову звичку до вже існуючої

Легше запам’ятати щось нове, якщо додати його до вже знайомого процесу. Наприклад, під час ранкової кави перевіряйте баланс на картці, а після отримання зарплати одразу переводьте частину на заощадження.

  • Використовуйте правило 2 хвилин

Щоб нова звичка сформувалась, вона має бути простою. Почніть з дій, які займають максимум 2 хвилини: відкрити банківський додаток і подивитися баланс, перерахувати решту в гаманці та записати витрати.

5 корисних фінансових звичок, які варто спробувати вже зараз:

Світлана Вишковська

Редактор

Як сформувати корисні фінансові звички: поради від фахівців

Джерело: finance.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua