вологість:
тиск:
вітер:
Складно, але не критично, – Україна відреагувала на нові тарифи Трампа
- Дональд Трамп запровадив широкомасштабні мита проти багатьох країн, включаючи Україну, з базовою тарифною ставкою 10% для України.
- Міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що мита найбільше вдарять по малих виробниках, і Україна працює над можливими винятками або пом'якшенням умов.
Дональд Трамп 2 квітня запровадив широкомасштабні мита проти багатьох країн, зокрема, й України. У Мінекономіки відреагували на це.
Кажуть, що це "складно, але не критично". Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на допис міністра економіки України Юлії Свириденко .
Дивіться також Трамп розпочав глобальну торгівельну війну, – CNN про нові мита США
Мита США вдарять по малих виробниках
Свириденко зауважила, що якогось окремого вищого мита щодо України США не вводили.
Що означають для України нові мита від США? Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає,
– написала міністерка.
Вона додала, що наші мита на американські товари досить низькі, зокрема, на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту – 0%.
А також пояснила, що універсальне мито у 10% найбільше вдарить по малих виробниках, тому Україна вже працює над винятками або пом'якшенням умов.
"Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови – американська заява чітко говорить про таку можливість", – написала Свириденко.
Очільниця Мінекономіки зауважила, що Україна має, що запропонувати Штатам.
Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції – на суму більше 1 мільйона доларів. Україна має, що запропонувати США як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни,
– наголосила вона.
Нагадаємо, що за рішенням Трампа базова тарифна ставка почне діяти уже з 5 квітня, а взаємні тарифи – з 9 квітня.

Новини рубріки

Дебютував найпотужніший і найшвидший Rolls-Royce (фото)
04 квітня 2025 р. 02:01

Microsoft оголосила про відмову від паролів. Як тепер захищатимуть облікові записи
04 квітня 2025 р. 00:40