"Ніхто не виграє, всі програють": як у світі реагують на нові мита Трампа

03 квітня 2025 р. 10:52

03 квітня 2025 р. 10:52


Як світ реагує на тарифи Трампа / Фото Getty Images

У середу 2 квітня, Дональд Трамп запровадив мита на імпорт до США, що назвав "Декларацією економічної незалежності". Тарифи, які коливаються від 10% до 50% для різних країн, викликали занепокоєння серед світових лідерів.

Базова ставка почне діяти вже з 5 квітня, а взаємні тарифи – з 9 квітня. Про те, як у світі реагують на американські нововведення, – читайте на сайті 24 Каналу .

Дивіться також Сядьте спокійно, – міністр фінансів США пригрозив країнам, які відповідатимуть на мита Трампа

США вводять мита на імпорт

Окрім базової тарифної ставки у 10% , на імпорт з деяких країн введено додаткові індивідуальні мита. Жорсткіші обмеження стосуються тих держав, які, на думку адміністрації Трампа, мають несправедливі торговельні відносини зі США.

До прикладу, Україна та Велика Британія мають сплачувати 10%, а от Євросоюз – 20%, Ізраїль – 17%, Китай – 34% тощо. Не потрапила у список Трампа низка підсанкційних країн, як-от Росія і КНДР, які нібито вже "стикаються з надзвичайно високими митами".

Трамп анонсував нові мита: дивіться список країн

Як реагують світові лідери

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, для нашої держави діятиме загальне мито на 10%.

Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів, з них 65 видів продукції – на суму більше 1 мільйона доларів. Україна має, що запропонувати США як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни,
– наголосила вона.

Віцепрезидентка Європейської комісії Кая Каллас зробила заяву напередодні неформальної зустрічі міністрів оборони у Варшаві, передає кореспондентка 24 каналу.


У торговельних війнах немає переможців, і зрозуміло, що всі ці мита підвищать ціни для споживачів. У підсумку платити доведеться нам усім. Звісно, оборонне співробітництво з американцями також має велике значення,
– зазначила чиновниця.

Міністерка торгівлі та промисловості Норвегії Сесілія Мірсет заявила, що нові тарифи з боку США є серйозними для світової економіки.

Ми завершуємо наші розрахунки і переглядаємо те, що було оголошено. Але вже зрозуміло, що це серйозно для світової економіки й критично важливо для Норвегії,
– сказала вона мовнику NRK.

Прем'єр-міністр Ірландії Міхал Мартін переконаний, що тарифи нікому не принесуть користі, а рішення США викликає в нього "глибокий жаль".

Моїм пріоритетом, як і пріоритетом уряду, є захист ірландських робочих місць та ірландської економіки,
– додав політик.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен вважає, що глобальна торгівля "зробила нас кращими" – за одне покоління світ став багатшим, а рівень крайньої бідності та дитячої смертності знизився.

Я не розумію, чому США хочуть розпочати торговельну війну проти Європи. Ніхто не виграє, всі програють. Замість того, щоб зводити стіни, ми повинні знищити бар'єри. Європа буде стояти об'єднаною,
– зазначив міністр.

За словами прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, дружба означає партнерство, а партнерство – це "по-справжньому взаємні тарифи".

Потрібні адекватні рішення,
– написав він.

Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі заявив, що уряд країни "завжди захищатиме Австралію" – її робочі місця, промисловість, споивачів і цінності.

Багато інших країн постраждають від сьогоднішнього рішення сильніше, ніж Австралія, – і жодна країна не готова до цього краще, ніж Австралія,
– сказав прем'єр.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон шкодує про рішення США та вважає, що саме вільне підприємництво та конкуренція заклали базу для успіху Заходу.

Ось чому американці можуть слухати музику на шведському Spotify, а ми, шведи, можемо слухати ту ж саму музику на наших американських айфонах,
– наголосив політик.

За словами президентки Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, Федеральна рада взяла до уваги американські нововведення та швидко визначить, як діяти далі.

Довгострокові економічні інтереси країни стоять на першому плані. Лояльність до міжнародного права та вільна торгівля залишаються основними цінностями,
– написала вона.

До слова, мито для Швейцарії складає 31% .

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні назвала введення тарифів "неправильним". Вона попередила про ризик підриву усталеного союзу між ЄС та США.

Ми зробимо все можливе, аби досягнути угоди зі США для запобігання торговій війні, яка неминуче послабить Захід на користь інших глобальних гравців,
– каже чиновниця.

Президент Європейської ради Антоніу Кошта попередив, що торгова війна між ЄС та США "торкнеться всіх". На його думку, Європа повинна "твердо, але розумно" відреагувати на взаємні тарифи Трампа.

Це справді велика економічна помилка для США, а також для Європи та всього світу,
– сказав політик.

У Міністерстві торгівлі Китаю заявили, що США ігнорують баланс інтересів, який є результатом довготривалих багатосторонніх торгових переговорів.

Китай категорично виступає проти взаємних мит і вживатиме контрзаходи для захисту своїх прав та інтересів,
– йдеться в повідомленні.

За словами прем’єр-міністра Канади Марка Карні, країна протистоятиме тарифам за допомогою контрзаходів. Він вважає, що в умовах кризи важливо об'єднатися та діяти цілеспрямовано, а рішення Трампа "фундаментально змінить міжнародну торговельну систему".

Мій уряд боротиметься з тарифами США, захищатиме канадських робітників і промисловість та будуватиме найсильнішу економіку у G7,
– зазачив політик.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європа готова відповісти на американські мита, однак спершу пропонує переговори.

Ми завжди будемо захищати наші інтереси та цінності. Ми також готові до взаємодії. І перейти від конфронтації до переговорів,
– написала чиновниця.

Вона вважає, що через тарифи постраждає глобальна економіка, це "особливо боляче вдарить" по найбільш вразливих верствах населення.

До слова, мито для Європейського союзу складає 20% .

"Ніхто не виграє, всі програють": як у світі реагують на нові мита Трампа

Джерело: 24tv.ua (Економіка)