ВАКС затвердив угоду ще з трьома фігурантами справи Держінвестпроєкту

03 квітня 2025 р. 12:13

03 квітня 2025 р. 12:13


Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з трьома фігурантами справи про заволодіння 259,2 млн грн Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами.

Про це повідомляє прес-служба ВАКС.

За інформацією «Слово і діло», на угоду пішли Сергій Лідов, Руслан Усов і Сергій Моісенко.

«2 квітня суддя ВАКС затвердила три угоди про визнання винуватості, укладені між прокурором САП та трьома особами – колишніми підприємцями, яких обвинувачували у справі про незаконне заволодіння понад 250 млн грн Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами », – інформує суд.

Двом обвинуваченим суд призначив покарання у вигляді 5 років ув'язнення із забороною обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, окрім з'єднань, військових частин і підрозділів Збройних сил України строком на 1 рік і без конфіскації майна. Третьому суд призначив 4 роки позбавлення волі з аналогічним додатковим покаранням. Усіх трьох обвинувачених звільнили на випробувальний строк в 1 рік.

Як відомо, антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з шістьма фігурантами справи Держінвестпроєкту. Водночас стосовно чотирьох фігурантів, а саме: Лідова, Моісеєнка, Усова і Вадима Бея справу призупини, оскільки вони служать у Силах оборони України. Бей перебуває в статусі зниклого безвісті. Пізніше в Лідова, Моісеєнка та Усова з'явилась можливість брати участь в судових засіданнях і тому суд відновив провадження.

Нагадаємо, за версією слідства, впродовж 2012-2014 років «Державна інвестиційна компанія», що перебувала у сфері управління Держінвестпроекту, надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям ТОВ «ТД «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» нібито для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, як згодом встановить слідство, мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву Держінвестпроекту.

Отримані кошти ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. У кінці ланцюга кошти опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат Каськіва Олександр. Згодом, ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських приватних компаніях, які впродовж 2013-2015 рр. скупили в громадян України понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 га. У липні 2020 року на зазначені земельні ділянки за клопотанням НАБУ та САП ВАКС наклав арешт. У травні 2021 року Каськіву вручили нову підозру заочно, оскільки він ховається за кордоном.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

ВАКС затвердив угоду ще з трьома фігурантами справи Держінвестпроєкту

Джерело: www.slovoidilo.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua