вологість:
тиск:
вітер:
На святковій толоці Екодії в Голосіївському лісі Києва зібрали сім кубів сміття
Нещодавно громадська організація «Екодія» відсвяткувала восьму річницю від дня заснування. Святкування було доволі незвичним – після офіційної частини друзі та партнери організації долучилися до екотолоки у національному природному парку «Голосіївський».
Під час прибирання лісу вдалося зібрати близько 7 кубів сміття. Про це SEEDS розповів Сергій Хара , виконувач обов’язків начальника відділу еколого-освітньої роботи національного природного парку « Голосіївський ».
«Щороку ми проводимо багато толок. За минулий рік за моїми підрахунками ми зібрали близько 25 тонн сміття. Разом з «Екодією» – майже 7 кубів.
Протягом року нам вдається організувати і провести до 20 таких толок. Минулого року у Голосіївському лісі їх було 14. Навесні, влітку, на початку осені. З різними організаціями, різними університетами. Залучаємо багато людей», – каже еколог.
Голосіївський ліс столиці останнім часом приємно вражає: сміття майже немає. І на це, за словами Сергія Хари, є кілька причин.
«Мені хочеться вірити, що люди стали більш свідомими. За останні три роки моїх спостережень сміття, дійсно, стало набагато менше. І я це пояснюю тим, що, по-перше, з початком широкомасштабної війни в Києві поменшало людей. Потім, звісно, вони повернулися, але у 2022-2023 роках сміття значно менше викидали.
Зараз сміття стало набагато менше навіть на найбільш засмічених колись локаціях. По-друге, сміття, яке знаходимо під час прибирання лісу, – це дуже часто старе сміття. Це можна перевірити по етикетках пляшок чи цінниках. Якось навіть знайшли проїзний на метро старого зразка, якого вже давно не існує.
Я все це обумовлю тим, що люди, слава Богу, в цьому сенсі ліниві – вглиб лісу не часто вносять сміття. І все воно залишається десь за 100-150 метрів максимум вглибину лісу. Але досі є випадки, коли якісь далекобійники зупиняються і щось викидають, це, звісно, дуже прикро», – зауважив Сергій Хара.
Такі екотолоки можуть стати цікавою та корисною альтернативою корпоративного відпочинку. Для їх організації можна звертатись до керівництва національного природного парку «Голосіївський». Їх можна організувати самотужки. Але в такому випадку, за словами Сергія Хари, може виникнути проблема з тим, куди зрештою подіти все зібране сміття.
«Звісно, коли у нас така величезна подія, ми організовано збираємо це сміття. Потім веземо його до наших партнерів, які забирають сміття на сортувальну лінію. У нас це давно налаштований процес.
Але якщо у вас є можливість, і ви просто гуляєте лісом, якщо ви людина свідома, – просто візьміть з собою пакетик. Якщо дорогою ви зберете хоча б один пакетик сміття, – це вже добре. Вийдете з лісу – викинете його в бак. Так ви реально зробите гарну справу», – наголошує еколог.
Людмила Калита, SEEDS

Новини рубріки

Рейтинг найкращих смартфонів 2025 року в категорії «топ за свої гроші»
04 квітня 2025 р. 04:15

Премʼєр Канади - про торговельну війну США: Попереду довгий шлях, який вимагатиме жертв
04 квітня 2025 р. 04:07

Тарифи Трампа можуть допомогти українським виробникам кукурудзи - експерти
04 квітня 2025 р. 03:39