САП скерувала до суду справу ексзаступниці міністра культури про Нацкінематеку

04 квітня 2025 р. 14:18

04 квітня 2025 р. 14:18


Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб про незаконне відчуження нерухомості державного підприємства «Національна кінематека України».

Про це повідомляє прес-служба САП.

За інформацією «Слово і діло», у справі обвинувачують колишню заступницю міністра культури Тамару Мазур, ексначальника управління економічного розвитку та фінансів Міністерства культури Володимира Якубівського, директора ТОВ «Кілайн» Сергія Лепеху та співорганізатора справи Олексія Бабича.

«3 квітня 2025 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно 4 осіб за обвинуваченням у незаконному відчуженні нерухомості держпідприємства «Національна кінематека України» (далі – ДП «НКУ»), а саме 14 будівель та споруд, орієнтовна вартість яких становить майже 42 млн грн. Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 365-2 та ч. 1 ст. 366 КК України з урахуванням ступеня співучасті» , – інформує прокуратура.

У САП додали, що з п'ятьма іншими фігурантами справи було укладено угоди про визнання винуватості, які затвердив суд. За цими угодами засуджені перерахували 53 млн грн на потреби Збройних сил України.

Як відомо, Вищий антикорупційний суд визначив 3,22 млн грн застави підозрюваній Мазур.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазар та ще шістьом особам. За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Нацкінематека». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

САП скерувала до суду справу ексзаступниці міністра культури про Нацкінематеку

Джерело: www.slovoidilo.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua